Dzień pracownika socjalnego w Lubaszu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 6)

 

W dniu 21 listopada obchodzone jest święto - Dzień pracownika socjalnego. Spotkanie z okazji tego święta odbyło się w sali sesyjnej lubaskiego urzędu 25 listopada br. Uczestniczyli w nim: Pani Jadwiga Kazińska – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubasz wraz z pracownikami, Wójt Gminy - Pan Marcin Filoda, Zastępca Wójta - Pani Grażyna Graj oraz Skarbnik Gminy - Pani Renata Fąferek. Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do złożenia podziękowań wszystkim tym, którzy na co dzień okazują wielkie serce i poświęcają się pracy na rzecz drugiego człowieka.

REKLAMA

Święto pracownika socjalnego upamiętnia spotkanie w Charzykowach w 1989 roku, podczas którego Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego dyskutowali nad przyszłością pomocy społecznej w Polsce. Dzień ten jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Ustanowienie tego dnia przez Parlament w Polsce na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r. jest szczególnym wyrazem uznania dla grupy zawodowej pracowników socjalnych i pomocy społecznej. 

Wójt Gminy podziękował wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wytrwałości, sumienności i pracowitości. Podkreślił, że w codziennej pracy, w której trzeba być blisko ludzi słabych, wymagających pomocy, do których często bardzo trudno jest dotrzeć, pracownicy socjalni znakomicie wykonują swoje obowiązki. 

Wszyscy pracownicy GOPS-u otrzymali tego dnia czerwone róże, serdeczne życzenia oraz podziękowania za zaangażowanie i trud wkładany w codzienną pracę. Po życzeniach przyszedł czas na nieformalne rozmowy przy torcie i kawie. 

- Jeszcze raz życzymy wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubasz wszystkiego najlepszego - mówi Andrzej Jusiewicz z Urzędu Gminy Lubasz.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Andrzej Jusiewicz UG Lubasz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki