Dzień Sportu w Gminie Drawsko

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 85)

 

W dniu 2.05.2018r większość obiektów sportowych na terenie Gminy Drawsko tętniło życiem. Rozpoczęliśmy już o godzinie 11:00 na korcie tenisowym w Drawskim Młynie. 15 osób w trzech grupach wiekowych rywalizowało o puchar Wójta Gminy Drawsko i tytuł najlepszego tenisisty. Pierwsza grupa, najmłodsi pokazywali swoje umiejętności, przez prawidłowe wykonanie forehand i backhand. Spośród trzech osób: Jakuba Dymka, Szymona Helaka i Makarego Kawczyńskiego najlepszy okazał się Makary. W kolejnej grupie rywalizacja odbywała się na zasadzie uproszczonej gry udział wzięli: Zuzanna Paśko, Lena Giś, Julia Gapska, Hubert Gapski, Emil Giś, Wiktor Giś, Kamil Banaś oraz Jakub Szpalik. Wygrał Jakub Szpalik, Julia Gapska zajęła drugie miejsce, Zuzanna Paśko zajęła miejsce trzecie.

REKLAMA

W grupie najstarszych gra była w pełnej formie. A uczestniczyli w niej: Gabriela Giś, Miłosz Tchórzka, Marcel Kawczyński oraz Jakub Krysztofiak. Miejsce pierwsze zajął Marcel Kawczyński, drugie Jakub Krysztofiak, trzecie Gabriela Giś. Kolejnym wydarzeniem był turniej na Orliku w Chełście. Rozpoczął się o godzinie 13:00. Udział wzięły 4 drużyny, zajęły kolejno następujące miejsca: pierwsze Czarnków, drugie Krzyż, trzecie Pęckowo, czwarte Trzcianka. Wyniki: Pęckowo- Krzyż 4 - 4, Czarnków - Trzcianka 3 - 1, Krzyż - Czarnków 1 - 1, Pęckowo - Trzcianka 2 - 2, Trzcianka - Krzyż 1 - 5, Pęckowo - Czarnków 1 – 5.

Od godziny 14:00 rozpoczął się turniej siatkówki plażowej na Przystani w Drawsku. Udział wzięło 6 drużyn dwuosobowych. Najlepszą dwójką okazali się Pan Michał Augustyński i Mariusz Fiałkowski.

Ostatnim wydarzeniem sportowym tego dnia był turniej piłki nożnej drużyn podwórkowych na boisku sportowym w Drawsku. W turnieju wzięło udział 7 drużyn: AC Pajace, Kolorado Lubuskie, FC Dymolowo, LZS Piłka, Spedycja i Przyjaciele, FC Gredony oraz Orzeł Pęckowo. Zwycięzcą okazała się drużyna FC Gredony, natomiast drugie miejsce zajęła drużyna LZS Piłka.

O godzinie 17:50 zaczęła sie oficjalna część dnia, wręczenie nagród, spotkanie z „gwiazdą sportu” Panem Markiem Bajorem. Wręczenia nagród dokonali Pan Marek Bajor, Wójt Gminy Drawsko Pan Marek Tchórzka, Przewodniczący Rady Gminy Pan Edward Wiewiórka.

Kolejnym punktem wieczoru była rozmowa z Panem Markiem Bajorem, który opowiedział o swoim życiu, osiągnięciach, o tym ile trzeba wysiłku włożyć w treningi, aby zaistnieć w piłce nożnej. Swą karierę rozpoczął w sezonie 1988/1989, występując wtedy w zespole Igloopolu Kolbuszowa. W kolejnych sezonach grał w Igloopolu Dębica i Widzewie Łódź. W trakcie sezonu 1997/1998 przeniósł się do Amici Wronki. Swą karierę zakończył w 2002 rok. Zdobył z reprezentacją Polski srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 r. Jest dwukrotnym mistrzem Polski (1996 i 1997 z Widzewem Łódź), trzykrotnym zdobywcą Pucharu Polski w latach 1998, 1999 i 2000 z Amicą Wronki oraz trzykrotnym zdobywcą Superpucharu Polski, w 1996 z Widzewem Łódź oraz 1999 i 2000 z Amicą Wronki. W polskiej ekstraklasie rozegrał 325 meczów i zdobył 11 bramek. W sezonie 2010-2011 był trenerem Zagłębia Lubin. Pan Bajor otrzymywał również pytania od osób, które angażują się w rozwój regionalnej piłki nożnej, zaś po tych pytaniach każdy chętny mógł zadać swoje pytanie. Pan Marek Bajor na pytania odpowiadał bardzo ciekawie i wyczerpująco. Wykazywał się ogromną wiedzą w dziedzinie piłki nożnej. Ostatnim punktem sportowym były zmagania z ciężarami, wysiłek stacjonarny na czas. Tą część imprezy przygotowała Ekipa Wolfteam z Trzcianki. Najszybszymi zawodnikami w konkurencjach okazali się: Pan Ireneusz Pikula i Pan Michał Sikora.

Od godziny 20.00 młodzież bawiła się w drawskim amfiteatrze, przy rytmach dyskotekowych do późnych godzin nocnych.

W imieniu Samorządu Gminy Drawsko składamy serdeczne podziękowania koordynatorom Dnia Sportu, którzy zajmowali się organizacją na poszczególnych obiektach: p. Michałowi Sikorze, p. Krystianowi Kawczyńskiemu, p. Ryszardowi Ociepa, p. Henrykowi Kolasińskiemu. Podziękowania należą się również dla p. Piotra Sikory, który nie tylko był zaangażowany w część sportową, ale również koordynował muzykę klubową dla młodzieży.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: gminadrawsko.pl / Michał Sikora Podinspektor ds. animacji, współpracy z organizacjami pozarządowymi | foto: gminadrawsko.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki