Dzień Stajkowa 2018

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 43)

 

W gminie Lubasz tradycją stało się spędzanie wolnego czasu na festynach, piknikach rodzinnych. Nie inaczej jest w Stajkowie. W minioną sobotę – w dniu 09.06.2018 r. po raz kolejny obchodzono „Dzień Stajkowa” połączony z Dniem Dziecka. 

REKLAMA

Na wstępie głos zabrał sołtys wsi Marian Mirek, który serdecznie podziękował mieszkańcom sołectwa, w szczególności tym którzy pomagali w zorganizowaniu festynu oraz sponsorom za wsparcie tego wydarzenia. Następnie Wójt Gminy Lubasz – Marcin Filoda powitał wszystkich zebranych i gości. Na imprezę przybyli: Kazimierz Wicher - Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Lubasz, Roman Gościniak – radny Gminy Lubasz, Bogdan Han – sołtys wsi Lubasz, Paweł Borowiak – sołtys wsi Antoniewo. Wójt podziękował mieszkańcom za przygotowanie festynu. Przypomniał o znanych mieszkańcach Stajkowa – w tym ppłk. Zdzisławie Orłowskim. Podkreślił, że „Dzień Stajkowa” stanowi doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu oraz integrację mieszkańców sołectwa.

Następnie wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą ppłk. Zdzisława Orłowskiego złożyły delegacje: Rady Sołeckiej wsi Stajkowo, w składzie: sołtys – Marian Mirek, przewodniczący rady – Lech Urbaniak, członek rady - Katarzyna Fiałkowska, Wójt Gminy Lubasz – Marcin Filoda wraz z Kazimierzem Wichrem - Zastępcą Przewodniczącego Rady Gminy Lubasz i Bogdanem Hanem – sołtysem wsi Lubasz, oraz Roland Magdziarz z uczennicą ze Szkoły Podstawowej z Lubasza. Po części oficjalnej wystąpiły dzieci z przedszkola w Stajkowie, prezentując swoje umiejętności recytatorskie, zaprezentowały także dynamiczne układy taneczne. Widzowie nagrodzili występ milusińskich brawami. Podziękowania oczywiście należą się nauczycielce Katarzynie Ratajczak, która przygotowała młodych artystów do występu. Następnie kilka utworów zaprezentował zebranym Sebastian Pawlaczyk. Kolejnymi wokalistami, który wystąpili tego dnia były uczennice ze Szkoły Podstawowej z Lubasza. Część artystyczną zakończył występ zespołu wokalnego „Jednorożec” ze Szkoły Podstawowej z Miłkowa prowadzonego przez Ewę Zagrodzką.

Jak zawsze organizatorzy festynu zapewnili uczestnikom festynu wiele atrakcji. Dzieci mogły skorzystać z zamków dmuchanych. Kolejną atrakcją dla dzieci był z pewnością paintball. Kilkuosobowe drużyny dzieci mogły wyszaleć się na przygotowanej ogrodzonej przestrzeni strzelając kulkami. Nad bezpieczeństwem uczestników tej zabawy czuwał organizator tej zabawy - Krzysztof Stróżyński. Kolejnymi atrakcjami dla najmłodszych było malowanie twarzy – wykonywane przez panie pracujące w Przedszkolu Bajka w Stajkowie. Na festynie nie zabrakło także czegoś dla ciała – można było skosztować popcornu, waty cukrowej. Z okazji Dnia Dziecka przygotowano także dzieciom słodki poczęstunek – dzieci otrzymały lody. Organizatorzy nie zapomnieli także o trochę starszych – przygotowano wiele konkurencji sprawnościowych takich jak rzut lotką, czy też strzelanie z wiatrówki. Można było wziąć udział także w innych konkurencjach, przygotowanych dla dzieci oraz rodzin, gdyż Dzień Stajkowa jest oczywiście festynem rodzinnym. Podczas imprezy czas zebranym umilał DJ Mrówka.

Tego dnia dopisała frekwencja i co bardzo ważne pogoda – świeciło piękne czerwcowe słońce. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna - grał DJ Mrówka.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Andrzej Łusiewicz Urząd Gminy Lubasz | foto: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki