Dziesięć wsi, osiem konkurencji, mnóstwo emocji! - Turniej Wsi w Lubaszu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Gminny Turniej Wsi w Lubaszu miał miejsce w niedzielne popołudnie. Reprezentanci wsi sołeckich rywalizowali w konkurencjach siłowych, precyzyjnych, rzutnych, skocznych, a ciekawa formuła i sposób realizacji zadań pozwolił na zapewnienie dobrej zabawy tak widowni jak i samym startującym. Ostatecznie zwyciężyła Kamionka przed Antoniewem i Nowiną.

REKLAMA

Turniej wsi w gminie Lubasz z założenia ma pozwolić na równą rywalizację, niezależnie od ilości mieszkańców poszczególnych miejscowości. Kilkuletnie doświadczenie po przywróceniu zabawy, pozwala obiektywnie stwierdzić, że ten cel udaje się organizatorom zrealizować. Dobór konkurencji, prowadzona równolegle rywalizacja i publiczność, która potrafi dać wsparcie i nagrodzić brawami startujących tworzą pozytywna atmosferę konkursu.

Duże słowa uznania należą się tradycyjnie sołtysom i kierownikom zespołów, którzy często używając metod perswazji kompletują drużyny. Dzięki Samorządowi, wsie otrzymują również nagrody finansowe, z przeznaczeniem na realizacje własnych pomysłów.

Oczywiście nikt ze startujących nie uzyska przepustki na Igrzyska Olimpijskie, bo konkurencje jak wyścig w worku, taczka w parach, nawlekanie igły czy picie wody na czas to zadania nie wpisane do listy dyscyplin imprezy ogólnoświatowej, która odbywa się co cztery lata. Niemniej jednak na twarzach zawodników widać radość nie mniejszą niż po zdobyciu złotego medalu na Igrzyskach.

Lubaskie zawody udało się przeprowadzić sprawnie i zgodnie z dyscypliną czasową, co jest niewątpliwie zasługą drużyn oaz komisji sędziowskiej z Marcinem Dudziakiem na czele.

Punktem kulminacyjnym zabawy była loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, której celem było zbieranie środków na zajęcia rozwijające talenty wśród najmłodszych mieszkańców gminy, w czasie roku szkolnego. Główną nagrodę rower, w imieniu sponsorów - radnych gminy Lubasz oraz Wójta, wręczyli Przewodnicząca Rady Gminy Żaneta Andrzejewska oraz Wójt Marcin Filoda, którzy byli obecni podczas całego Turnieju ale pomimo usilnych prób ostatecznie nie dali się namówić na start w którejś z konkurencji.

Organizatorem zawodów i poczęstunku dla uczestników był Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Szymon Szwed / Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu | foto: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki