Edukacja Lubasz wyróżniona w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku!

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Październik od lat niezmiennie kojarzy się ze świętem polskiej oświaty. Oficjale uroczystości już niedługo. W naszym województwie piękne wprowadzenie w obchody Dnia Edukacji Narodowej czyni już od 4 lat Samorząd Województwa Wielkopolskiego, organizując dwa wspaniałe konkursy zwracające uwagę na pracę wielkopolskich szkół i pedagogów.

REKLAMA

03 października 2019 roku w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca konkursy o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. Celem Konkursu o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku było wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Cel Konkursu o tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku to uhonorowanie nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, kształcących i wychowujących dzieci i młodzież poprzez rozwijanie u nich poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnujących patriotyzm regionalny, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań. Tegoroczna IV edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – do Teatru Wielkiego przybyło ponad 600 osób. Po raz drugi do konkursów przystąpiło Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Lubaszu prowadzone przez Edukację Lubasz. Rada Rodziców szkoły zgłosiła także Panią Paulinę Eliks – nauczycielkę matematyki, która wdraża nowe metody i formy pracy na lekcjach tego specyficznego przedmiotu, indywidualizuje pracę z uczniami i osiąga wraz z nimi dobre i bardzo dobre wyniki, na egzaminie maturalnym. 

Wyróżnienie dla szkoły z rąk Pani Marzeny Wodzińskiej, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego odebrała Pani Dyrektor, Renata Małecka. Szkoła otrzymała nie tylko pamiątkową statuetkę przedstawiającą oplecioną laurem dłoń trzymającą diament, ale także dyplom i nagrodę finansową w wysokości 5.000 zł. Statuetka ma charakter symboliczny: dłoń należy do nauczyciela-rzemieślnika, który szlifuje diament – potencjał swojego ucznia, a wszystko wieńczy droga do wspólnego sukcesu – laur. 

Warto podkreślić: to ogromne wyróżnienie – znaleźć się wśród 15 najlepszych wielkopolskich szkół jako placówka charakteryzująca się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym oraz kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich. Szkoły im. I.J. Paderewskiego prowadzone przez Edukację Lubasz od lat oferują uczniom niezliczoną liczbę zajęć prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę, komfortowe warunki nauki, bogatą bazę dydaktyczną, nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych, innowacyjne metody prowadzenia zajęć, a to wszystko bezpłatnie, w atmosferze przyjaźni i wzajemnego zrozumienia. Działań jest mnóstwo i nie sposób wymienić je wszystkie. Podstawą naszego działania jest wielostronny dialog prowadzony na poziomie wewnętrznym i zewnętrznym, pasja, chęć ciągłego rozwoju, kreatywność kadry zarządzającej i nauczycielskiej oraz nieustający proces szkolenia się i podnoszenia kompetencji szkoły. 

Ta nagroda to uhonorowanie pracy nas wszystkich: organu prowadzącego, dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów. Mimo, że poprzeczka wisi już bardzo wysoko, mamy kolejną motywację do następnych działań.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Edukacja Lubasz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki