Edyta Geppert w Trzciance

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 10)

 

Edyta Geppert - jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, gościła w Trzciance na zaproszenie Działu Animacji Kultury Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance.

REKLAMA

Znakomity recital Edyty Geppert odbył się 7 kwietnia w Hotelu Ajaks z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), według scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza. Warto zaznaczyć, iż koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Trzcianki, a bilety na to wydarzenie zostały wysprzedane w zaledwie trzy dni. 

Od ponad trzydziestu lat Geppert z wielką starannością pielęgnuje swój wizerunek sceniczny. Woli, kiedy jej twórczość nazywa się „teatrem piosenki”, nie lubi określenia „poezja śpiewana”. Jej ogromnym atutem jest umiejętność wydobywania całego wachlarza emocji z najprostszych słów. 

Wśród zaprezentowanych przez artystkę utworów znalazły się teksty Magdy Czapińskiej, Jacka Cygana, Agnieszki Osieckiej, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego , Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka, w pięknych kompozycjach muzycznych Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. W niesamowitym połączeniu zabrzmiały piosenki liryczne, dramatyczne i zabawne – kabaretowe. Kontrastowość nastrojów, niebywały kunszt interpretatorski i charyzma Edyty Geppert podkreśliły wyjątkowość tego wydarzenia. Piękną, wzruszającą puentą koncertu było wykonanie jednego z najbardziej znanych utworów z repertuaru gwiazdy „Och, życie, kocham cię nad życie”.Trzcianecka publiczność podziękowała artystce kwiatami i owacjami na stojąco.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / KH / Fot. Małgorzata Chwalisz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki