Eko Tablice na trzcianeckich placach zabaw

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Na trzcianeckich placach zabaw pojawiły się tablice edukacyjno-dydaktyczne, zrealizowane w ramach projektu pn. „EKO Tablice w Trzciance”. Projekt dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

REKLAMA

W ramach projektu na siedmiu placach zabaw zostały umieszczone tablice edukacyjno-dydaktyczne, zawierające zagadki i rebusy dotyczące: informacji na temat ocieplenia klimatu, oszczędzania wody, roli drzew w ekosystemie, gatunków chronionych zwierząt, zasad segregacji odpadów komunalnych oraz rozkładu odpadów w czasie. Posadzono również 21 drzew.

Celem realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia jest podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców, rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska, a także propagowanie prawidłowego postępowania z odpadami. Przedsięwzięcie będzie współtworzyć grę miejską. Uczestnik gry, po pobraniu bezpłatnej mapy z Urzędu Miejskiego Trzcianki, do wykonania będzie miał poszczególne zadania, do których rozwiązania będą wymagane informacje zawarte na każdej z ww. tablic.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 50 777,00 zł.

Dofinansowanie z WFOŚiGW w Poznaniu zostało określone na poziomie 80% całkowitych kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Pozostałe 20% kosztów inwestycji sfinansował Urząd Miejski Trzcianki.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki