Ferie Zimowe w gminie Lubasz

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 11)

 

Co to za ferie zimowe, bez śniegu? 

Aura od kilku sezonów stawia duże wątpliwości co do "zimowego" wypoczynku dzieci i młodzieży. Mieszkańcy Gminy Lubasz dzięki wypracowanej wspólnie z placówkami oświatowymi, radami sołectw i realizatora Gminnego Ośrodka Kultury oferty, mogli skorzystać z opcji zajęć, wyjazdów i imprez. Organizatorzy nie mają wpływu tylko na wiosenną aurę.

REKLAMA

Dwa tygodnie upłynęły bardzo szybko i intensywnie. Miejmy nadzieję że dzieci i młodzież zdążyła się zrelaksować i wypocząć podczas przerwy międzysemestralnej. Wierzymy również, że z perspektywy mieszkańców przygotowana i realizowana oferta była atrakcyjna i dostępna. Kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu harmonogramu zajęć podpowiadało, że wachlarz zajęć powinien być szeroki, od wyjazdów, imprez, poprzez warsztatowe jednostki, gry i zabawy. Mieszkańcy Gminy Lubasz odwiedzili Tarnowo Podgórne i "słoneczne termy" a w drugim tygodniu bowling w Obornikach. Frekwencja, dwa pełne autobusy, udostępnione przez Gminny Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli, potwierdza, że to atrakcyjne kierunki. By było bezpiecznie z ramienia organizatorów czuwało pięciu opiekunów, w tym ratownik WOPR. Uczestnicy osiągali rekordy na zjeżdżalniach i torach bowlingowych, a po powrocie zasugerowali, aby zwiększyć ilość wyjazdów weekendowych w ciągu roku szkolnego. W kwestiach imprez odbyły się VIII Przegląd Zespołów Śpiewaczych "Hej Kolęda, Kolęda", VII edycja Lubasz Freestyle Night i Przegląd Talentów Muzycznych, który miał swój debiut, jako wydarzenia dedykowane uzdolnionym muzycznie dzieciakom. Każdy weekend zatem miał w swojej ofercie wydarzenie o charakterze kulturalno-rozrywkowym, a od poniedziałku do piątku dominowała warsztatowa forma zajęć, we wszystkich wsiach sołeckich i lubaskiej Bibliotece im. księdza Antoniego Ludwiczaka, które prowadziły pani kierownik Beata Szymkowiak i Maria Przewdzięk. Pomimo ujęcia w tygodniowym harmonogramie półtoragodzinnych zajęć, nie wszędzie pojawili się uczestnicy, a duże słowa podziękowania należą się sołtysom za przygotowanie pomieszczeń. Ewenement stanowi Nowina, która kolejny rok z rzędu zorganizowała zajęcia praktycznie codziennie, dzięki zaangażowaniu dorosłych mieszkańców, z myślą o najmłodszych. By było intensywnie, a dzieci mogły dać upust swojej energii, organizowane były również zajęcia aerobowe, prowadzone przez instruktorów Marcelinę Kuświk, Marcina Dudziaka oraz trenerów Klubu Radwan Doriana Jarosza i Krzysztofa Dymka. Dla uzdolnionych artystycznie dzieci odbywały się zajęcia plastyczne, umuzykalniające i dedykowane uczestnikom projektu "Mała książka, wielki człowiek" w siedzibie Biblioteki. Po zakończeniu dwutygodniowych wydarzeń, skumulowanych w okres zimowego wypoczynku, zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną na drugi semestr roku szkolnego, a za pomoc w organizacji "Ferii z kulturą" w Gminie Lubasz bardzo serdecznie dziękujemy uczestnikom i współorganizatorom.


Szymon Szwed/Gminny Ośrodek Kultury Lubaszu


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Szymon Szwed/Gminny Ośrodek Kultury Lubaszu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki