Festyn rodzinny w Stajkowie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 32)

 

Festyny rodzinne są w gminie Lubasz coraz bardziej popularne. Stanowią one doskonałą alternatywę spędzenia dnia przed telewizorem czy komputerem. Umożliwiają aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. Dobra zabawa, atmosfera pikniku, a jeżeli jest jeszcze słoneczna pogoda to czego można chcieć więcej, aby można miło spędzić czas.

REKLAMA

W Stajkowie już od kilku lat organizowany jest Dzień Stajkowa połączony z Dniem Dziecka. W tym roku piknik odbył się ósmego czerwca. Rada Sołecka wraz z Sołtysem – Bogdanem Wichrem, Kołem Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Strażą Pożarną ze Stajkowa zorganizowali to święto. Na festyn zorganizowany przy świetlicy wiejskiej oprócz mieszkańców sołectwa Stajkowo, przybyli także mieszkańcy sąsiednich wsi: Nowiny, Miłkowa, Miłkówka, Antoniewa. Na samym początku delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą ppłk. Zdzisława Orłowskiego – Powstańca Wielkopolskiego i mieszkańca wsi Stajkowo. Wiązanki złożyli: Wójt Gminy – Marcin Filoda wraz Zastępcą Wójta – Grażyną Graj, Dyrektor Szkoły Podstawowej z Lubasza - Wioleta Zarzeczna z uczniami oraz przedstawiciele rady sołeckiej Stajkowa. 

Następnie zebranym zaprezentowały się przedszkolaki ze Stajkowa, które można było zobaczyć w dynamicznych układach tanecznych, zaprezentowały także zebranym swoje zdolności recytatorskie. Ich występ nagrodzony został gromkimi brawami. Słowa podziękowania należą się również Pani wychowawczyni, która przygotowała naszych milusińskich. Kolejnymi wokalistami, który wystąpili na scenie były uczennice ze Szkoły Podstawowej z Lubasza. Następnie wystąpiły dzieci ze szkoły Podstawowej z Miłkowa śpiewające w zespole wokalnym „Lubaski Jednorożec”. Dzieci przedstawiły program taneczno – wokalny. Rozpoczęły dynamicznie tańcząc, następnie zaśpiewały piosenki. 

Tego dnia obecna rada sołecka uhonorowała pamiątkową statuetką wieloletniego Sołtysa sołectwa Stajkowo – Mariana Mirka, którym pełnił tą odpowiedzialną funkcję przez 20 lat. Statuetkę wręczył Wójt Gminy – Marcin Filoda i obecny Sołtys – Bogdan Wicher. Marian Mirek nie tylko angażował się w życie sołectwa z racji pełnienia funkcji sołtysa, ale i całej gminy, gdyż był i nadal jest koordynatorem sportu. 

Występy stanowiły początek przygotowanych atrakcji. Dla zebranych panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały smaczne placki, a strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stajkowa przygotowali ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę. Dla dzieci z okazji Dnia Dziecka przygotowano wiele akacji, w tym zamki dmuchane, popcorn, watę cukrową, lody. Dzieci mogły potańczyć zumbę, czy też pobawić się w żołnierzy strzelając z kulkami z farbą. Paintball, bo o nim tutaj mowa dał im możliwość wyszaleć się i sprawdzić zręczność. Tak jak i w poprzednich latach tą zabawę przygotował dzierżawca. Jednak największą frajdę dla dzieci zorganizowali strażacy z OSP Lubasz, kurtyna wodna, a przede wszystkim piana jaką im zafundowali okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dla młodszych i trochę starszych przygotowano konkurencje sprawnościowe cieszące się dużym zainteresowaniem. 

Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna – grał zespół Adi Trans. 

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, osobom które pomagały przy organizacji festynu.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Andrzej Łusiewicz Urząd Gminy Lubasz / fot. lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki