Festyn "W Kamienniku na koniku"

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 30)

 

W dniu 30 czerwca br. na boisku wiejskim w Kamienniku odbył się festyn wiejski "W Kamienniku na koniku". Na wstępie głos zabrał sołtys wsi Pan Engelbert Urbanek, który powitał wszystkich zgromadzonych gości.

REKLAMA

W tym roku, tak jak w poprzednim można było skorzystać z kupna domowych wypieków oraz chleba ze smalcem wraz z ogórkami kiszonymi. Przygotowaniem oraz sprzedażą wypieków zajęły się Panie należące do Stowarzyszenia "Nasza wieś naszym domem" z Kamiennika. Zarobione fundusze będą przeznaczone na cele stowarzyszenia.

Jak co roku odbyły się również konkursy dla dzieci prowadzone przez Panią Karolinę Mądrawską oraz Panią Beatę Dymek, na każdego uczestnika czekały nagrody. Dzieci mogły również skorzystać z bezpłatnego dmuchanego zamku oraz malowania twarzy, którego podjęła się Pani Emilia Wargin. Dodatkową atrakcją był również przejazd bryczką oraz ciuchcią prowadzoną przez p. Stefana Szczepskiego.

Dla dorosłych sołtys wraz z Radą Sołecką zorganizował konkurs strzelania z wiatrówki, rzut do kosza pań oraz tzw. spacer farmera. Dodatkową atrakcją był quiz wiedzy o wszystkim. Pytania do quizu przygotowała Pani Beata Dymek. Wzięło w nim udział pięcioro uczestników, pytania zadawane były z różnych dziedzin. Bezkonkurencyjny w konkursie okazał się mieszkaniec Kamiennika Pan Rafał Mazur.

Podczas Festynu młodzież Kamiennika z inicjatywy Stowarzyszenia "Nasz wieś Naszym Domem" przygotowała przedstawienie o szkodliwym działaniu używek: papierosów, alkoholu i narkotyków na organizm człowieka. Wielką atrakcją był także występ miejscowego Kabareciarza "JÓZIA" pana Pawła Piątka.

Po emocjach związanych z nagrodami przyszedł czas na zabawę do białego rana przy dźwiękach muzyki Pana Marka Jaworskiego. Parkiet, jak zresztą co roku, był zapełniony po brzegi.

 

Serdeczne podziękowania sponsorom: Antczak Benedykt, Biernat Alicja,  Kawczyński Krystian, Kubiś – Zakład Stolarski, Kurowski Jerzy, Oryszczak Paweł, Madaj Roman, Rębarz Anna, Piątek Zdzisław.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: gminadrawsko.pl / Beata Dymek | foto: gminadrawsko.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki