Finał Pucharu Wielkopolski Nordic Walking

W niedzielę 26 sierpnia 2018r. siedemnastoosobowa grupa Nordic Walking Lubasz pojechała do Śremu na finał Pucharu Wielkopolski Nordic Walking. Wszyscy startowali na dystansie 5 km w swoich kategoriach wiekowych wśród 211 zawodników.

REKLAMA

W całym cyklu pucharu na 5 km brano pod uwagę wyniki 3 najlepszych zawodniczek i 3 najlepszych zawodników z drużyny z 3 imprez, które odbywały się w: Wągrowcu, Okonku i Śremie. Wynik przeliczany był na punkty wg określonego regulaminu. Po Wągrowcu grupa Nordic Walking Lubasz była na III m, po Okonku, gdzie pojechali w nieco osłabionym składzie spadli na VI m, a po wzmocnieniu sił w Śremie utrzymali VI m. Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej na dystansie 5 km grupa Nordic Walking Lubasz zajęła VI miejsce (na 54 sklasyfikowane zespoły), a w klasyfikacji OPEN (5 i 10 km)  VIII m. Przed nimi w tym rankingu takie miejscowości jak: Polkowice, Leszno, Piła, Gąsawa, Poznań.

W Pucharze Regionalnym, który swym zasięgiem wychodzi poza granice Wielkopolski grupa z Lubasz zajmuje 13 miejsce na 99 zespołów. Niestety wyjazdy na zawody w odleglejsze zakątki kraju wykraczają poza możliwości finansowe grupy.

W podsumowaniu klasyfikacji indywidualnej na 5 km w całym cyklu pucharu na podium stanęli:

K18-29 Angelika Jastrowicz II m,

K50-54 Wiesława Stróżyna III m,

M 50-54 Jacek Michalak II m.

Był to pierwszy start jako drużyna. Gdyby lubaska grupa wystartowała również na dystansie 10 km i nie odpuściła zawodów w Okonku, to wynik byłby zdecydowanie wyższy. To wniosek na przyszłość na podstawie którego grupa Nordic Walking Lubasz wypracuje rekomendacje na nowy sezon pucharowy 2019.

Należy także podkreślić, że wszyscy zawodnicy lubaskiego teamu to mieszkańcy gminy Lubasz, a nieliczni, którzy teraz tu nie mieszkają to mają swoje "rodzinne korzenie” w tej gminie.

Znaczące sukcesy odnieśli:

Wągrowiec:

Angelika Jastrowicz Im

Katarzyna Grupińska III m

Milena Stróżyna III m

Jacek Michalak III m

Szymon Stróżyna I m

Okonek:

Stróżyna Wiesława III m

Jacek Michalak IV m

Śrem:

Katarzyna Grupińska II m

Bartek Szymanowicz II m

Damian Błoch III m

Kamila Rozmiarek IV m

Katarzyna Fiałkowska IV m

Jacek Michalak IV m

Zygmunt Zmysłowski IV m

 

- Bardzo dziękujemy Samorządowi Gminy Lubasz, Wójtowi Gminy Lubasz, GOK w Lubaszu za udzielone wsparcie - podsumowuje M.Kamińska-Sokół z grupy Nordic Walking Lubasz.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl /| foto: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki