Foki narciarskie

08.07.2019

Podchodzenie na nartach do wymagających zjazdów jest podstawową umiejętnością, którą powinien opanować każdy, nawet początkujący narciarz. Jeśli jednak podchodzenie wiąże się z częstym pokonywanie dosyć stromych stoków warto zainwestować w foki, które znacznie ułatwiają całe przedsięwzięcie.

REKLAMA

Czym są foki?
Foki - https://shop.majestyskis.com/pl/77-foki to wąskie paski tkaniny przyczepianej do spodu nart w celu uniemożliwienia ich niekontrolowanego zjazdu do tyłu. Mogą być wytworzone z naturalnego moheru, syntetycznego nylonu bądź tez mieszanki obu tych tkanin. Moher będzie tkaniną najdroższą, o najlepszych właściwościach ślizgowych i najlżejszą. Jej wadą jest jednak niezwykle mała trwałość. Tkaniny nylonowe będą najtańsze i najtrwalsze, jednak podchodzenie w takich fokach wymaga dużo więcej wysiłku, gdyż powoduje dosyć duże tarcie. Najlepiej więc zdecydować się na kompromis i zainwestować w foki narciarskiej z mieszanki tkaninowe, które zachowują zalety obu tkanin niwelując przy tym w pewnym stopniu ich wady.


Jak mocuje się foki?
Te wąskie paski materiały zwykle mocuje się albo zahaczając je o dziób i piętę narty, albo przyklejając na specjalny klej, albo też stosując technologię "gecko" która oznacza, że pokryta substancją adhezyjną foka przyciągana jest do spodu narty na poziomie molekularnym.


Dopasowanie fok
Foki narciarskie sprzedawane są zwykle w określonych szerokościach i długościach, a czasem po prostu z rolki na metry. Docinać je należy specjalnymi nożykami tak, aby krawędzie nie były postrzępione. I to właściwie jedyna zasada - każda foka będzie działać tak samo, zarówno ta równo przycięta, jak i ta krzywo zakończona.


Przechowywanie i konserwacja fok
Foki powinny być przechowywane na specjalnej, trójwymiarowej plastikowej taśmie i w takiej też postaci suszone. Przyklejane do nart specjalnie przeznaczoną do tego taśmą mogą być wraz z nią odklejane i przyklejane do plastikowego szablonu, na którym będą schły. Będą też mniej chłonęły wilgoć i sunęły szybciej po śniegu, jeśli będą regularnie smarowane.


Źródło: materiał partnera

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki