Gmina Lubasz wspiera sport i sportowców

Zalety uprawiania sportu można długo wyliczać. Aktywność jest dobra na wszystko, wpływa zbawiennie i na zdrowie fizyczne, i na formę psychiczną. Uprawiając sport zapobiegamy wielu schorzeniom w przyszłości. Ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę.

REKLAMA

Rozwój infrastruktury oraz oferty sportowej jest jednym z priorytetów samorządu gminy Lubasz.

Mimo ograniczonych przez epidemię COVID 19 warunków do grupowego uprawiania sportu, kluby sportowe działające na terenie gminy starają się prowadzić swoją działalność. Samorząd gminy wspiera ich działalność w wielu możliwych zakresach. Oprócz udostępniania infrastruktury przekazuje także fundusze na prowadzenie działalności klubów. W tym roku przekazano łącznie 115 000,00 zł. Wsparcie otrzymały cztery kluby sportowe: Gminny Klub Sportowy „RADWAN” prowadzący działalność piłkarską, Uczniowski Klub Sportowy ”OPTIMUM” specjalizujący się w tenisie stołowym, Stowarzyszenie Nordic Walking Lubasz oraz Klub Jeździecki ”Stajnia Nowina”. Wsparcie finansowe jest wykorzystywane głównie na opłaty związane z prowadzeniem zajęć, zakupem sprzętu sportowego, wyjazdy na mecze i zawody czy organizację turniejów i zawodów w Lubaszu.

Dofinansowanie klubów to nie jedyna forma wsparcia rozwoju sportu. Kolejną są stypendia sportowe dla młodych zawodników i zawodniczek z terenu gminy Lubasz, którzy osiągają znaczące rezultaty sportowe we współzawodnictwie wojewódzkim czy krajowym. W tym roku stypendia przyznano dziewięciu zawodnikom i zawodniczkom, na łączną kwotę 6000 zł. Wśród osób, które otrzymają wsparcie są młodzi piłkarze, tenisiści, tenisistki oraz wioślarka.

- Wszystkim życzymy wytrwałości, wielu sił i budujących sukcesów - podsumowuje Liliana Helwich.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Liliana Helwich / fot. pixabay.com

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki