Gmina Wieleń stawia na rozwój kultury

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Wieleński Samorząd pozyskał blisko 1 milion złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne lub kształtowanie przestrzeni publicznej. W ramach wyżej wymienionego programu są w trakcie realizacji dwa zadania inwestycyjne.

REKLAMA

Pierwsze, którego inwestorem jest Gmina Wieleń, polega na przebudowie świetlicy wiejskiej we Wrzeszczynie wraz z zagospodarowaniem terenu. Zadanie jest w końcowej fazie odbioru i wkrótce zostanie przekazane do użytku dla lokalnej społeczności. 

Z kolei inwestorem drugiego zadania polegające na przebudowie świetlicy wiejskiej w Folsztynie jest Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu. Zakończenie tego zadania i jego przekazanie do użytkowania planowane jest na początek przyszłego roku. 

Obie inwestycje obejmują swoim zakresem nie tylko wykonanie kompleksowej modernizacji wysłużonych już obiektów ale również stworzenie nowych miejsc pracy w funkcji animatorów sal wiejskich. Obiekty będą służyły jako miejsce aktywizacji lokalnej społeczności przez cykliczne spotkania i zajęcia dla młodzieży, seniorów i miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich. Odnowione budynki sal wiejskich będą również znacząco przyjazne dla środowiska poprzez wyposażenie ich w instalacje fotowoltaiczne oraz centralne ogrzewanie w postaci kotłów na pellet. 

Łączna wartość obu inwestycji to nieco ponad 2 mln zł, która w blisko połowie zostanie pokryta przez współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej.To może Cię także zainteresować:

Źródło: A. Marks Ref. Techniczno- Inwestycyjny UM Wieleń Zdjęcia: A. Marks, Wizualizacje mg projekt Marek Gluba

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki