Gminne Święto Plonów w Połajewie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 66)

 

W niedzielę 29 sierpnia w Połajewie odbyły się obchody Gminnego Święta Plonów. Jak co roku rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła. Podczas Eucharystii zaśpiewał Chór im. św. Cecylii pod batutą p. Marka Frąckowiaka.

REKLAMA

Po mszy nastąpił przemarsz na stadion, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Jako pierwszy głos zabrał wójt gminy Połajewo p. Stanisław Pochyluk. Odebrał od starościny p. Wiolety Sawickiej z Przybychowa, oraz od p. Szymona Karaś z Sierakówka symboliczny bochen chleba.

W części artystycznej zaprezentowały się dzieci przedszkolne z oddziału VI „Smerfy” z Boruszyna p. Monika Moskwa, oraz dzieci z oddziału X „Puchatki” z Tarnówka p. Mirosława Urban.

W dalszej części wystąpiła Grodziska Orkiestra Dęta. Początek działalności orkiestry sięga 1929 roku. Na tą chwilę w szeregach zespołu gra 120 młodych ludzi.

Przed główną gwiazdą tegorocznych dożynek zagrał suport p. Łukasz Jakubowski ze Śląska. Uwieńczeniem tegorocznych obchodów był występ zespoły Skaner. Mimo niesprzyjającej pogody porwał publiczność do zabawy.

Po występie dokonano rozstrzygnięcia konkursu wieńców dożynkowych. Laureatem konkursu został wieniec z Krosina, który otrzyma nagrodę ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Czarnkowie. Pozostałe wieńce zajęły drugie miejsce.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Gmina Połajewo / Damian Kalupa

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki