Gminne zawody sportowo - pożarnicze w Prusinowie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 61)

 

Tegoroczne zawody sportowo - pożarnicze odbyły się w Prusinowie. Jednostka OSP Prusinowo w roku bieżącym obchodziła bowiem 70 - tą rocznicę powstania.

REKLAMA

Zawody rozpoczęto o godzinie 14:00. Komendant Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubasz druh Jarosław Torzyński zgłosił Wójtowi Gminy Lubasz – Marcinowi Filodzie gotowość strażaków do zawodów. Prezes Zarządu Gminnego OSP – druh Stanisław Herman uroczyście powitał zebranych. Następnie Wójt – Marcin Filoda podziękował strażakom za ich ofiarną służbę. Z okazji obchodzonej rocznicy przez OSP Prusinowo uhonorował pamiątkowym dyplomem jedynego żyjącego założyciela jednostki OSP w Pusinowie – Zygmunta Kurzawskiego. Ponadto przekazał jednostce OSP Prusinowo sprzęt strażacki – węże ssawne oraz rozdzielacz kulowy. Samorząd Gminy Lubasz doceniając trud i poświecenie strażaków wyróżnił kilkudziesięciu strażaków z naszej gminy, którzy otrzymali stosowne podziękowania, wręczone przez Wójta Gminy Lubasz – Marcina Filodę i Przewodniczącą Rady Gminy Lubasz – Żanetę Andrzejewską.

Do rywalizacji w zawodach stanęły jednostki OSP z terenu gminy Lubasz, tj. Lubasz, Krucz, Stajkowo, Kamionka, Jędrzejewo, Prusinowo i Sokołowo. Strażacy mogli sprawdzić swoje umiejętności w następujących kategoriach wiekowych: seniorzy, chłopcy (12-16 lat). W zawodach uczestniczyły także drużyny dziewcząt w przedziale wiekowym (12-16 lat) oraz drużyny żeńskie. Rywalizowano w biegu sztafetowym i ćwiczeniach bojowych. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Młynkowa. Wiele emocji towarzyszyło rywalizacji drużyn pożarniczych. Konkurencje, w których brali udział strażacy wymagały od nich nie tylko sprawności fizycznej, precyzji, ale zgrania całego zespołu. Zawody strażackie to nie tylko rywalizacja kto okaże się lepszy, stanowią one również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, które przydarzą się - oby jak najrzadziej, w czasie realnego zagrożenia życia lub mienia. Podczas tegorocznych zawodów strażacy w praktyce mogli wykorzystać posiadane umiejętności – udzielili fachowej pomocy medycznej kobiecie, która miała nagłe problemy zdrowotne. Wyrazy podziękowania i uznania za szybką i skuteczną pomoc.

Klasyfikacja po zawodach była następująca: w kategorii Seniorzy I miejsce zajęła drużyna z Lubasza, II miejsce Prusinowo, a III – Sokołowo, w grupie Chłopcy 12 – 16 lat I miejsce wywalczyła drużyna z Prusinowo, II – Kamionka, III – Prusinowo 2, w kategorii Dziewczęta 12 – 16 lat I miejsce zdobyła drużyna z Lubasza, II – Jędrzejewo, III – Sokołowo, w grupie Kobiety I miejsce zdobyło Sokołowo, II miejsce Stajkowo, III Prusinowo. Nagrody pieniężne dla zwycięskich drużyn ufundował jak co roku Samorząd Gminy Lubasz. Zostaną one przeznaczone na zakup sprzętu strażackiego w jednostkach. Pamiątkowe dyplomy dla drużyn, które uzyskały miejsca od I do III w poszczególnych kategoriach wręczyli: Wójt Gminy Lubasz – Marcin Filoda oraz Prezes Zarządu Gminnego OSP – druh Stanisław Herman.

Zawody stanowią również możliwość przyjrzenia się strażackim samochodom bojowym, w szczególności jest to gratka dla dzieci. Strażacy zaprezentowali także możliwości pompy Daihatsu będącej na wyposażeniu OSP Klimas z Krosina.

Za organizację zawodów należą się druhom z Zarządu Gminnego OSP, tj. Prezesowi – druhowi Stanisławowi Hermanowi oraz Komendantowi Gminnemu OSP – druhowi Jarosławowi Torzyńskiemu, Benedyktowi Lesiewiczowi – Komendantowi OSP Prusinowo, jak również druhom z OSP Prusinowo oraz Józefowi Cichorkowi – radnemu Gminy Lubasz i sołtysowi wsi Prusinowo serdeczne podziękowania. Kolejne zawody strażackie już w przyszłym roku.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Andrzej Łusiewicz Urząd Gminy Lubasz | foto: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki