Harcerska "Pajęczyna" oplotła Trzciankę

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 26)

 

M=d^3, czyli "Miłość = dawanie dobra drugiemu" - pod takim hasłem przebiegł XXVI Harcerski Rajd "Pajęczyna" organizowany, przez 6 Drużynę Harcerską "Żbiki", w Hufcu Trzcianka. Z roku na rok na wydarzenie przybywa coraz więcej harcerek i harcerzy, w tym roku było ich blisko 250.

REKLAMA

Weekendowe zmagania rozpoczął uroczysty apel, który odbył się na tzw. "terminalu" przy ul. Kościuszki w Trzciance. Po otwarciu rajdu przez Krzysztofa Czarneckiego, Burmistrza miasta, drużyny ruszyły w trasę miejską, aby z zapałem wykonać czekające na nich zadania. Tego dnia nie zabrakło wspólnego kręgu i śpiewu przy świecowisku. Wtedy to właśnie zostało objaśnione motto rajdu oraz przedstawiona gawęda o służbie drugiemu człowiekowi.

Kolejne dni minęły bardzo szybko! W sobotni poranek każda drużyna starała się wykonać jak najlepiej powierzoną jej służbę, aby zrobić coś dobrego dla miasta i drugiego człowieka. Tego dnia mieszkańcy Trzcianki, m.in. mogli usłyszeć śpiew w Parku I Maja i otrzymać kubek gorącej herbaty, w ten zimny listopadowy dzień. Inni z podziwem patrzyli na harcerzy grabiących place zabaw. Nie zabrakło też gry terenowej, która zawierała w sobie techniki harcerskie. Tradycji stała się zadość, kiedy wszyscy zasiedli jednocześnie jako widownia i uczestnicy Festiwalu Piosenki Harcerskiej. Rywalizując o nagrodę jury i publiczności.

Ostatnim punktem programu była harcerska Msza Święta - ,,Żeby była taka noc, kiedy myśli mkną do Boga... ". Tego wieczoru właśnie tak było, śpiew harcerzy i mieszkańców Trzcianki wraz z modlitwami powędrował wprost do Boga. To był weekend długo wyczekiwanych spotkań młodychludzi, nowych znajomości i doświadczeń. Wszystko to dzięki wsparciu budżetów Miasta i gminy Trzcianka oraz Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl / Daria Maćkowiak, 16 DH w Trzciance, Foto: Dawid Czyż

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki