Igrzyska klas I-III w Gminie Lubasz

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Do tradycji przechodzą już zmagania sportowe, które organizowane są dla najmłodszych mieszkańców gminy Lubasz.

REKLAMA

Nie inaczej jest tym razem Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu, dzięki przychylności Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Wiolety Zarzecznej zorganizował na hali widowiskowo – sportowej zawody dla klas I-III pod wiele mówiącą nazwą „Igrzyska Sportowe”. 

Żadna z placówek oświatowych z terenu gminy Lubasz nie odmówiła udziału w igrzyskach, pomimo szczegółowo przeprowadzanych badań na zawartość cukierków w organizmie. Warto zaznaczyć, że wszyscy sportowcy oraz grono pedagogiczne przeszli je bez najmniejszych problemów. 

Data 22 października 2019 roku zapisze się z pewnością w annałach polskiego sportu, gdyż organizatorzy po wnikliwym przeliczeniu punktów przyznali aż 15 złotych medali. 

Punktualnie o godzinie 9:00 młodzi reprezentanci Szkół Podstawowychz Lubasza, Miłkowa, Jędrzejewa i Krucza przystąpili do zmagań w konkurencjach o tajemniczych nazwach: krokodylki, turlanie, tip – top i wiele innych. Zawody poprzedziła rozgrzewka przeprowadzona w dość nietypowy sposób, ponieważ odbyła się na trybunach. Zabawa zabawą, lecz emocji nie brakowało i wszyscy walczyli jak lwy o laur zwycięstwa do samego końca. 

Mitologiczna bogini zwycięstwa – Viktoria, okazała się dla wszystkich łaskawa i każda uczestnicząca klasa otrzymała pamiątkowy dyplom „Złoty Medal”. 

Z informacyjnej rzetelności należy dodać, że nie obyło się również bez konkurencji dla grona pedagogicznego, gdzie wynik nie ma absolutnie znaczenia, jednak ilość trafień w poprzeczkę bramki była tak mała, że wszyscy, zgodnie z umową wykonali po dwa przysiady. 

Zmęczeni, zadowoleni i zmobilizowani reprezentanci swoich szkół szczęśliwie wrócili do domów i zapowiedzieli udział w kolejnej edycji igrzysk. 

Organizatorzy dziękują dyrektorom szkół, nauczycielom i wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu imprezy.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Marcin Dudziak Gminny Ośrodek Kultury w Lubasz / Foto Gracjan Dąbkowski

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki