II Bieg Niepodległości

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 13)

 

Już po raz drugi w Krzyżu Wielkopolskim odbył się Bieg Niepodległości. Organizatorami zawodów byli Klub Biegacza „Aktywni” oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu. Na starcie stanęło blisko dwustu biegaczy.

REKLAMA

Piękną, słoneczną pogodą powitał Krzyż Wielkopolski uczestników II Biegu Niepodległości. Punktualnie o godz. 11.00 zawodnicy ruszyli na dziesięciokilometrową trasę wiodącą ulicami miasta. Start i meta znajdowały się przy Zespole Szkół w Krzyżu, a zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania cztery pętle o długości 2,5 kilometra. Od początku sporą przewagę uzyskało trzech zawodników, Karol Kazikowski z Poznania (Wybiegać marzenia/ASICS FrontRunner Polska) oraz Jakub Filipiak i Dariusz Bąk, którzy reprezentują Klub Biegowy TSK Orzeł w Osieku.

- Narzucili dość mocne tempo, jest szansa na bardzo dobry rezultat. Ale najważniejsze jest to, ze w biegu bierze udział niesamowicie dużo ludzi. Ogromnie się cieszę, że biega coraz więcej mieszkańców naszego powiatu, i że biorą udział w takich imprezach – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko – trzcianecki.

Rzeczywiście czas zwycięzcy był bardzo dobry. Karol Kazikowski pokonał dziesięć kilometrów w 34 minuty i 34 sekundy. Na drugim miejscu zameldował się na mecie Jakub Filipiak, trzeci był Dariusz Bąk. Wśród pań zwyciężyła Krystyna Łukaszewicz z Krzyża (Klub Biegacza „Aktywni”), druga była Rozalia Gapska z Pęckowa (Biegacze Józefa Noji), a trzecia przybiegła Justyna Modelska ze Strzelec Krajeńskich. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, które tuż po przekroczeniu mety wręczali im m. in. starosta Tadeusz Taterus, i Katarzyna Waśko, dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżu Wlkp. Pełną listę uczestników i wyniki znajdziecie na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl, w zakładce wyniki.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Piotr Urbaniak Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: facebook.com/promocjaPCT

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki