II Powiatowe Manewry Ratownictwa Medycznego

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 10)

 

Dnia 7 września w miejscowości Trzcianka odbyły się II Powiatowe Manewry Ratownictwa Medyczne Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego. W ćwiczeniach udział wzięło 26 ekip – strażacy z obu jednostek ratowniczo-gaśniczych, druhowie z jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz uczniowie klasy o profilu pożarniczym z Zespołu Szkół „Edukacja Lubasz”.

REKLAMA

Po otwarciu manewrów oraz przywitaniu przybyłych gości przez Komendanta Powiatowego PSP w Czarnkowie bryg. Macieja Kubackiego i omówieniu zasad realizacji zadań przez Sędziego Głównego – asp. Przemysława Grzybowskiego uczestnicy udali się w teren, gdzie została wytyczona trasa na której zostały rozmieszczone cztery pozorowane zdarzenia medyczne. Każdy ze scenariuszy zakładał inne zdarzenie. Ratownicy zmagali się między innymi z poszkodowanym podtopionym, poparzonym oraz porażonym prądem elektrycznym. Ostatnia ze scenek zakładała wypadek komunikacyjny z dwiema osobami poszkodowanymi. Każda scenka oceniana była przez strażaków, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje z zakresu ratownictwa medycznego i stosowne doświadczenie. Na zakończenie każdej scenki członkowie ćwiczącego zastępu wspólnie z sędziami omawiali wykonane zadanie. Nie było żadnych punktów czy ocen. Każde zdarzenie i wykonane czynności podsumowano wykazując co było dobrze zrobione, a co należy poprawić. 

Po przebyciu wytyczonej trasy przez poszczególne zespoły na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek po którym odbyło się podsumowanie i zakończenie manewrów. 

- Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom i instytucją, które wspomogły tutejszą Komendę w organizacji manewrów oraz uczestnikom za zaangażowanie - podsumowuje asp. Artur Kłos.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: straz.czarnkow.psp.wlkp.pl / opracowanie: asp. Artur Kłos Zdjęcia: KP PSP w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki