Inauguracja nowego roku szkolnego

04.09.2012

Po dwóch miesiącach zabawy i beztroski nadszedł czas powrotu w szkolne mury. Wakacje dobiegły końca, nie oznacza to jednak, że razem z nimi skończyło się wszystko co dobre.

REKLAMA

Wiele dzieci na pewno z wielką niecierpliwością oczekiwało już pierwszego dzwonka, spotkania z przyjaciółmi ze szkolnej ławki i ulubionymi nauczycielami. W końcu będzie okazja, żeby podzielić się swoimi wrażeniami z wczasów i przeżytymi podczas nich przygodami.

W gminie Trzcianka, z dniem 3 września 2012 roku, przygodę z edukacją w szkołach podstawowych rozpoczęło 234 pierwszoklasistów (83 dzieci z SP 2; 90 dzieci z SP 3; 12 dzieci z SP Biała; 11 dzieci z SP Łomnica; 8 dzieci z SP Przyłęki; 5 dzieci z SP Siedlisko, 4 dzieci z SP Rychlik i 21 dzieci z SP Katolickiej). Progi gimnazjów przekroczyło natomiast 293 „pierwszaków” (116 dzieci z Gimnazjum nr 1; 127 dzieci z Gimnazjum nr 2, 30 dzieci z Gimnazjum w Siedlisku i 20 dzieci z Gimnazjum Katolickiego). W sumie, na terenie całej gminy we wszystkich szkołach podstawowych uczyć się będzie 1502 dzieci, a w gimnazjach – 856.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego wszystkim uczniom życzymy samych piątek, a ich nauczycielom - satysfakcji w przekazywaniu wiedzy.

Źródło: trzcianka.pl

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki