Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół w Rosku

03.09.2012

W poniedziałek, 3 września 2012 r., w Zespole Szkół w Rosku odbyło się uroczyste otwarcie roku szkolnego 2012/2013. Uroczystość zgromadziła po raz pierwszy tak liczną, wspólną społeczność uczniowską, zebraną wokół jednej placówki oświatowej- nowo utworzonego zespołu szkół. W kościele pw. św. Stanisława Biskupa w Rosku spotkali się uczniowie: Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich, przedstawiciele pięcio- i sześciolatków z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie Gimnazjum im. prof. Bronisława Geremka.

REKLAMA

Po mszy świętej wszyscy zgromadzeni wzięli udział w apelu upamiętniającym rocznicę wybuchu i ofiary II wojny światowej.

Podczas apelu w sali gimnastycznej Pani Dyrektor- Wiesława Norkowska- Nawrot powitała zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców. Podziękowała za wsparcie władzom Gminy Wieleń i życzyła zebranym sukcesów w nowym roku szkolnym.

Do życzeń Pani Dyrektor przyłączyli się wychowankowie szkoły, którzy przedstawili krótki program artystyczny i przywitali nowy rok szkolny.

Dzień rozpoczęcia roku szkolnego był również szczególnie ważny dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy po uroczystym ślubowaniu stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Pierwszoklasistów, nie tylko najmłodszych, wspierali licznie przybyli rodzice i przedszkolacy bacznie obserwujący życie szkolne. Po apelu uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Uroczystość inauguracji uświetnili swoją obecnością Burmistrz Wielenia- Pan Zbigniew Stochaj, dyrektor Samorządowej Administracji Oświatowej- pan Przemysław Grześkowiak, delegacja Związku Kombatantów Polskich, ks. proboszcz Grzegorz Baranowski oraz przedstawiciele sołectw z gmin Wieleń i Czarnków.

Źródło: wielen.pl

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki