Inscenizacja "Styczniowy bój o Trzciankę"

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 8)

 

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę powrotu Trzcianki do Macierzy, która okraszona będzie wyjątkową inscenizacją "Styczniowy bój o Trzciankę".

REKLAMA

Podobna inscenizacja była organizowana przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance w 2014 roku, tegoroczne wydarzenie zapowiada się niezwykle efektownie ze względu na obecność wielu grup paramilitarnych i muzeów z regionu. 

W niedzielę (26 stycznia 2020 r.) o godz.13:30 na terenie dworca PKP w Trzciance wystąpią: Stowarzyszenie Theatrum Historica, Pilskie Muzeum Wojskowe, Muzeum Militarnej Historii Bornego Sulinowa, Muzeum Wału Pomorskiego, Twierdza Piła, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej i Archeologii Wojskowej "Rajtar", Stowarzyszenie Patriotyczno-Historyczne 1939, Moto - Military Stary i Młody Koszalin, GRH-JEDLINY 102 Elegia, GRH Kampfgruppe NORD, GRH Dąbrowa oraz GRH Kolmar. 

W pokazach udział weźmie m.in. czołg T-34, a na przybyłych czekać będzie darmowa grochówka! 

Natomiast 27 stycznia (poniedziałek) o godz.12:00 - burmistrz Trzcianki i przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki złożą kwiaty pod krzyżem upamiętniającym powrót Ziemi Trzcianeckiej do Macierzy. 

Zapraszamy serdecznie!


W galerii plakat oraz kilka zdjęć z inscenizacji z 2014 roku.To może Cię także zainteresować:

Źródło: Dawid Czyż Podinspektor ds. promocji i współpracy z mediami Urząd Miejski Trzcianki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki