Integracyjny rajd nordic walking "Kijowa siostra, kijowy brat"

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 67)

 

W niedzielny ranek 14 lipca 2019r. do Goraju Zamku zjechało blisko 70 kijkarzy, aby uczestniczyć w integracyjnym rajdzie nordic walking "Kijowa siostra, kijowy brat". Pojawili się przedstawiciele Piły, Trzcianki, Jastrowia, Jeziorek, Murowanej Gośliny, Wielenia, Czarnkowa, Lubasza i samego Goraju. Organizatorem tego wydarzenia była grupa Nordic Walking Lubasz.

REKLAMA

Był to projekt, który został nagrodzony w konkursie ,,Aktywni Mieszkańcy” przez Czarnkowsko-Trzcianecką LGD. Głównym jego celem była integracja środowiska kijkarzy, promowanie nordic walking jako prozdrowotnej aktywności fizycznej oraz zdrowe odżywianie. 

Biuro rajdu znajdowało się pod namiotem z logo NW Lubasz, gdzie wszyscy uczestnicy zostali zweryfikowali i mogli złożyć przyniesione warzywa. 

Program rajdu obfitował w niespodzianki. Pierwszą z nich było zwiedzanie Masztalarni w której znajduje się Centrum Promocji Lasów Państwowych. Przewodnikiem po tym obiekcie był pan Bartek Szymanowicz, który w bardzo interesujący sposób zapoznał uczestników z historią rodu Hochbergów (fundatorów i długotrwałych właścicieli zamku w Goraju) oraz życiem lasu. Ogromne wrażenie wywarły interaktywne, multimedialne wystawy, zarówno historyczna jak i przyrodnicza. 

Kolejną niespodzianką było zwiedzanie znajdującego się w pobliżu zamku, który nadal zachwyca swoimi wnętrzami. Tu roli przewodnika podjęła się Kasia Grupińska, która zna doskonale każdy zakątek zamku. 

Po tych atrakcjach nastąpił pokaz prawidłowej techniki i krótkie jej omówienie. 

Dalej wyruszono na trasę, wędrując urokliwą ścieżką przyrodniczo-leśną "Morena Czarnkowska". Odwiedzono także grób hrabiego Wilhelma Bolko Emanuela von Hochberga, który znajduje się w ulubionym przez niego za życia miejscu, niedaleko zamku. 

Dalej maszerowano serpentynami w dół i w górę, a nawet schodami. Na trasie podczas jednej z przerw można było przytulić się do drzew i poczuć ich pozytywną energię, można było poczuć się jak w Bieszczadach. 

Po powrocie wspólne rozciąganie oczywiście na tle zamku, a potem zupa z kociołka, placki i zdrowe warzywne przekąski. 

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano drobne upominki z leśnym akcentem, a dzieci otrzymały także drewniane medale w kształcie jeża. 

- Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji rajdu: Nadleśnictwu Krucz, CPLP Goraj - Zamek, Nadleśnictwu Sarbia, Dyrekcji Zespołu Szkół Leśnych w Goraju, Adeon Wydawnictwu Tebra oraz osobom: Kasi Grupińskiej, Bartkowi Szymanowiczowi, Reni Furman, Magdzie Nowaczyk, Krzysztofowi Wieczorkowi, Arlecie Dymek, Zygmuntowi Zmysłowskiemu, Justynie Dykaw, Basi Stochaj, mojemu mężowi :) i całej ekipie Nordic Walking Lubasz. Dziękuję wszystkim uczestnikom rajdu i do zobaczenia wkrótce - podsumowuje Marzena Kamińska-Sokół z Nordic Walking Lubasz.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Nordic Walking Lubasz / Marzena Kamińska-Sokół

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki