Inwestycje w toku

08.02.2021
#inwestycja #wieleń

W dniu 3 lutego 2021r. odbyły się rady budowy kilku zadań inwestycyjnych realizowanych obecnie na terenie gminy Wieleń. Wizytowane były budowy: świetlicy wiejskiej w Folsztynie oraz żłobka i mediateki w Wieleniu. Wszystkie zadania realizowane są przy wsparciu środkami zewnętrznymi.

REKLAMA

Przebudowa obiektu świetlicy wiejskiej w Folsztynie, której inwestorem jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu jest na końcowym etapie realizacji. W ramach zadania wymieniono konstrukcję dachową wraz z pokryciem na obiekcie świetlicy oraz budynku socjalno- gospodarczym. Wymieniona została stolarka otworowa, obiekty zostały docieplone oraz wyposażone kompletnie w nowe instalacje wewnętrzne. Do kompleksu budynków wykonano także nowe przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne. Przy budynku socjalno- gospodarczym dobudowano wiatę, a na dachu obiektu zainstalowana została instalacja fotowoltaiczna. 

Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynku świetlicy, budynku socjalno- gospodarczym oraz przylegającej do niego wiacie. Wykonano wewnętrzne prace związane z układaniem okładzin ściennych oraz płytek podłogowych. W budynku świetlicy ustawiono elementy mobilnej sceny. Trwają roboty dotyczące montażu oświetlenia, gniazdek, włączników oraz armatury sanitarnej oraz tzw. białego montażu. 

Zadanie realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Podlegający przebudowie obiekt ma służyć jako miejsce aktywizacji lokalnej społeczności. Na realizację zadania Gmina Wieleń pozyskała środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 na inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne lub kształtowanie przestrzeni publicznej. Koszt zadania to: 1.050.000 zł, w tym 499.679 zł stanowi pozyskane dofinansowanie zewnętrzne.

Odbyła się również rada budowy związana z obiektem wieleńskiej mediateki. Jest to największa z realizowanych obecnie inwestycji na terenie gminy Wieleń. Obiekt powstaje w obrębie Zespołu Szkół w Wieleniu. Trwają prace związane z wykonaniem fundamentów nowej konstrukcji budynku. W dużym stopniu zaawansowane są prace związane z wykonaniem fundamentów budynku. Wkrótce rozpocznie się betonowanie słupów konstrukcyjnych oraz realizowanie dalszych prac związanych z obiektem. W budynku zlokalizowana zostanie nowoczesna biblioteka, kino na ok. 120 osób, pracownia nowoczesnych technologii, centrum wspierania rodziny oraz centrum współpracy wielopokoleniowej. Teren przy obiekcie zostanie zagospodarowany poprzez urządzenie miejsc parkingowych, chodników, zieleni. Teren zostanie objęty monitoringiem. Zakończenie prac przewidziane jest na kwiecień 2022r. Obiekt mediateki stanowi jeden z modułów projektu „Rewitalizacja Wielenia szansą rozwoju Gminy” dofinansowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.Obiekt mediateki w trakcie prac budowlanych

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Radosław Janecki Kierownik Referatu Techniczno- Inwestycyjnego UM Wieleń

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki