IV Gminny Konkurs Ratownictwa Wodnego "Z wodą za pan brat"

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 16)

 

W piątek, 12 maja po raz czwarty odbył się Gminny Konkurs Ratownictwa Wodnego „Z wodą za pan brat”. Organizatorem rozgrywek była Szkoła Podstawowa Nr 3 w Trzciance oraz Drużyna WOPR „Anioły”.

REKLAMA

W zmaganiach wzięło udział sześć reprezentacji z: Szkoły Podstawowej w Białej, Szkoły Podstawowej w Rychliku, Szkoły Podstawowej w Siedlisku, Szkoły Podstawowej w Łomnicy, Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzciance. Konkurs składał się z części teoretycznej, sportowej oraz z dwóch zadań.

W części teoretycznej, każda z drużyn za zadanie miała udzielić odpowiedzi na dwa pytania. Za każde z pytań otrzymać można było od 0 do 3 punktów. W części sportowej, drużyny rywalizowały w sześciu konkurencjach: wyścig rzędów z boją ratowniczą, tor przeszkód, rzut rzutką ratowniczą do celu, wyścig rzędów z pasem węgorz, „kelner” oraz rzut kołem ratowniczym.

Dużo bardziej skomplikowane były zadania. Pierwszym z nich było ułożenie z puzzli znaków oraz dopasowanie do nich odpowiednich podpisów. Drugim zdaniem było stworzenie fantomów, na wzór manekina ratowniczego. Za każde z zadań otrzymać można było aż 12 punktów.

Rywalizacja przebiegała wyrównanie, rozgrywce towarzyszyła dobra zabawa połączona z edukacją – z dziedziny ratownictwa wodnego. Ostatecznie zwyciężyli gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa Nr 3. Drugie miejsce przypadło reprezentacji z Katolickiej Szkoły Podstawowej. Ostatnie miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej z Łomnicy. Miejsca kolejne zajmowały reprezentacje: Szkoły Podstawowej z Białej, Szkoły Podstawowej w Rychliku i Szkoły Podstawowej w Siedlisku.

Gratulujemy zwycięzcom, którzy niebawem będą reprezentowali naszą gminę na zawodach powiatowych.

Celem konkursu było podniesienie bezpieczeństwa dzieci przebywających nad wodą. Pokazanie możliwości czynnego wypoczynku w czasie wolnym od zajęć. Zwiększenie świadomości młodych ludzi co do niebezpieczeństw wynikających z pływania na sprzęcie wodnym, bez posiadania podstawowych umiejętności jego obsługi.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl / Leszek Malicki | foto: trzcianka.pl / Anna Stańczyk

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki