IV Targi Produktu Lokalnego w Wieleniu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 9)

 

To już czwarta edycja Targów Produktu Lokalnego „Z natury najlepsze”. W tym roku pod hasłem „Kram tradycji i nowoczesności” w pięknej scenerii wokół Zespołu Szkół oraz Hali Sportowo-Widowiskowej w Wieleniu gmina promowała najsilniejsze atuty Ziemi Wieleńskiej, jej kapitał, a przede wszystkim bogactwa naturalnych zasobów oraz potencjału, jaki stanowią ludzie – mieszkańcy naszej Małej Ojczyzny. Wydarzenie objął Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak. Oficjalnego otwarcia targów dokonała Pani Elżbieta Rybarczyk Burmistrz Wielenia.

REKLAMA

Stoiska wystawowe 

Ponad 60 wystawców, którzy rozlokowali się na 41 stanowiskach promocyjnych, zaprezentowało to, co mają najlepszego do zaoferowania „z natury najlepsze”. 

Na stoiskach można było posmakować lokalne potrawy, napoje przygotowane na bazie naturalnych produktów, a także podziwiać rękodzieła. Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji, jednostek organizacyjnych i zakładów budżetowych promowali swoje usługi oraz wyroby. Natomiast placówki oświatowe, a przede wszystkim Zespół Szkół w Wieleniu mogły pochwalić się swoimi osiągnięciami z zakresu cyfryzacji szkoły „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”. 

Wśród wystawców znalazły się również stowarzyszenia i kluby sportowe, które promowały zdrowy styl życia, nie tylko poprzez zdrowe odżywianie, ale także poprzez uprawianie sportów- chętni mieli okazję do wstąpienia w ich szeregi. 

Przedstawiciele samorządu gminy Wieleń promowali przede wszystkim program „Wizytówki Miasta i Gminy Wieleń” oraz system motywacyjno- promocyjny, którego produktem są statuetki: DRZEWO, SKRZYDŁA i SUKCES przyznawane lokalnym liderom przez Burmistrza Wielenia. Przy stanowisku gminnym podejmowano z mieszkańcami rozmowy na temat inwestycji rewitalizacyjnych, a szczególnie MEDIATEKI, która w przyszłości będzie stanowić bazę edukacyjno-naukową dla uczniów Zespołu Szkół w Wieleniu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. 

Przy gminnym stoisku promocyjnym mieszkańcy Gminy Wieleń mieli również okazję do oddania głosu na wieleński dąb o nazwie „Arendt”, który jest kandydatem na „Drzewo Roku 2019” w ogólnopolskim konkursie Klubu Gaja. Do końca czerwca każdy z nas ma możliwość zagłosowania na stronie www.drzeworoku.pl na nasze drzewo! Głosujmy! 


„Notecki skrzat” 

Wydarzeniem towarzyszącym targom był Gminny Konkurs Plastyczny na „Noteckiego Skrzata”, który został uznany „maskotką targów”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą liczne prace plastyczne przygotowane przez mieszkańców Miasta i Gminy Wieleń. 

Nagrodę GRAND PRIX Gminnego Konkursu Plastycznego ”Notecki Skrzat” zdobył Igor Karpowicz uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wieleniu. Właśnie jego skrzata uznano za „maskotkę targów” Miasta i Gminy Wieleń! 

Spośród prac konkursowych nagrodzono najlepsze w poszczególnych kategoriach: przedszkola – miejsce I Maksymilian Bendkowski z Roska, miejsce II Aleksandra Bendkowska z Roska, miejsce III Szymon Zaryło z Dzierżążna Wielkiego; szkoły podstawowe klasy I-III – miejsce I Ksawery Szczudło z Roska; w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI – miejsce I Laura Jacobson z Roska i Katarzyna Mądrawska z Wielenia, miejsce II Marcel Malach z Roska i Maja Wiśniewska z Dzierżążna Wielkiego, miejsce III Filip Siwiak z Dzierżążna Wielkiego; szkoła podstawowa VII-VIII – miejsce I Igor Karpowicz i Szymon Malisz z Wielenia, miejsce II – Dominika Lewy i Ilona Drojowska z Wielenia, miejsce III – Karolina Nowak z Roska, Katarzyna Majewska z Wielenia i Zuzanna Placha z Gulcza; gimnazjum - miejsce I Jakub Tkacz z Wielenia, miejsce II Adam Łusiewicz i Milena Dymek z Wielenia, miejsce III Dominika Rutkowska i Emilia Sielatycka z Wielenia; praca zespołowa - miejsce I Szkoła Podstawowa z Dzierżążna Wielkiego. 

W kategorii szkoły podstawowej klasy IV-VI przyznano także wyróżnienia dla Macieja Rybarczyka i Kornela Piekarskiego z Roska. Nagrodzone prace wyeksponowane są w Urzędzie Miejskim w Wieleniu. Wszystkim serdecznie gratulujemy! 


„Festiwal Nadnoteckich Smaków” 

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także konkurs kulinarny „Nadnoteckie smaki”. Celem konkursu była promocja tradycyjnych, regionalnych potraw oraz aktywizacja Kół Gospodyń Wiejskich, Gospodarstw Agroturystycznych czy mieszkańców. To już czwarta jego edycja, która doskonale wpisała się w hasło „Z natury najlepsze”. 

W tegorocznej rywalizacji pierwsze miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wrzeszczyny za potrawę „Pierś z kurczaka pod porowo - rabarbarową pierzynką”. Drugie miejsce przyznano Stowarzyszeniu „Zielono mi” z Zielonowa. Panie przygotowały danie „Pulpety w sosie koperkowym”. Te same przedstawicielki zajęły jednocześnie trzecie miejsce za potrawę „Jarskie gołąbki z grzybkami”. Wyróżnienie otrzymały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rosku, Koła Gospodyń Wiejskich z Mężyka oraz Sołectwo Miały. Serdecznie gratulujemy! 


Zmagania wędkarzy 

W ramach IV Targów Produktu Lokalnego „Z natury najlepsze” na rzece Noteć przeprowadzono zawody wędkarskie – spławikowe. O Puchar Noteci rywalizowało 16 uczestników konkursu. Najlepsi zostali uhonorowani na scenie wieleńskich targów właśnie 16 czerwca! Miejsce I zajął Adam Brzeziński, na miejscu II uplasował się Roman Szymański, a miejsce III przyznano Bronisławowi Brzezińskiemu. Miejsce I w kategorii junior zajął Jakub Piątek. Gratulujemy! 


Koncert muzyki myśliwskiej 

Podczas IV Targów Produktu Lokalnego „Z natury najlepsze” mieliśmy przyjemność wysłuchać utworów muzycznych o tematyce myśliwskiej w wykonaniu zespołu trębaczy myśliwskich z Nadleśnictwa Krucz, Nadleśnictwa Sarbia i Zespołu Szkół Leśnych w Goraju oraz chóru „Lutnia” z Roska. Koncert był kontynuacją XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Goraj – Zamek 2019. Po zakończonym koncercie Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Pile Sławomir Jaroszewicz dokonał oficjalnego zakończenia festiwalu. 


Wydarzenia 

Tegoroczne Targi Produktu Lokalnego to liczne atrakcje, z których mogli korzystać najmłodsi, jak i starsi. Z pewnością każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Oprócz stoisk wystawowych przygotowano dla mieszkańców „strefę relaksu”, gdzie mogli odpocząć i nabrać sił. Dla najmłodszych Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury przygotował „strefę malucha”, a wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu i członkowie Gminnego Ośrodka Profilaktyki Problemów Alkoholowych zabezpieczyli „strefę dziecka”, bawiąc się z dziećmi wypełniali im wolny czas. Uczestnicy targów korzystali z wesołego miasteczka i przejazdów bryczką. 

IV Targi Produktu Lokalnego „Z natury najlepsze” uświetnili swoimi występami przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Wieleniu, grupa artystyczna w spektaklu teatralnym „Kopciuszek na wesoło”, karatecy z wieleńskiego klubu SOCHIN, GRYF oraz wieleńska Orkiestra Dęta. Zwieńczeniem targów był koncert zespołu MARAQUJA.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Ewelina Fuczko ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i mediami

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki