Jak przygotować samochód do sprzedaży?

W życiu każdego kierowcy przychodzi taki moment, w którym decyduje się na zakup nowego samochodu. Jednak aby go kupić, najpierw trzeba sprzedać dotychczasowy. Zobacz, jak przygotować samochód do sprzedaży.

REKLAMA

Niektórzy wciąż uważają, że przygotowywanie samochodu do sprzedaży to strata czasu i żadne czyszczenie oraz upiększanie nie jest konieczne. Jednak rzeczywistość niejednokrotnie pokazała, iż uprzednio nieprzygotowane i niezadbane samochody nie sprzedają się tak chętnie, jak te, które wcześniej zostały dopieszczone przez właściciela. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak szybko sprzedać samochód dowiedz się, w jaki sposób przygotować auto do spotkania z potencjalnym nabywcą.

Dlaczego warto dopieścić auto przed sprzedażą?

Nie trzeba znać tajników ludzkiego umysłu, aby wiedzieć, że estetyka i piękno to coś, co przyciąga wzrok niemal każdego człowieka. Właśnie dlatego w każdy weekend fani motoryzacji czyszczą i pucują swoje pojazdy, a sprytni sprzedawcy w ten sam sposób przygotowują samochód na sprzedaż. Brudne, zaniedbane, porysowane i zmatowiałe samochody nie przyciągają niczyjej uwagi, a wręcz przeciwnie, niekiedy wzbudzają niechęć i odrazę. Wielu nieświadomych sprzedawców nawet nie wie, ile osób zignorowało dane ogłoszenie tylko z tego względu, że auto nie prezentowało się dość atrakcyjnie. Sytuacja ma się zupełnie inaczej, kiedy sprzedawca wcześniej wyczyści samochód i wyeksponuje jego piękno. Ogłoszenia, w których zdjęcia pojazdu budzą zachwyt, cieszą się znacznie większym powodzeniem niż te, w których nie zadbano o odpowiednią prezencję auta.

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Wbrew pozorom, szybka i skuteczna sprzedaż samochodu w korzystnej dla sprzedającego cenie jest możliwa dzięki kilku podstawowym zasadom. Tapicerkę samochodu warto dokładnie wyczyścić, a niekiedy nawet wyprać. Odkurzacze piorące można wynająć na doby, a ceny zaczynają się już od 50 zł za 24 godziny. Warto zadbać także o przyjemny zapach w aucie, pomogą nam w tym odświeżacze do samochodu. Deska rozdzielcza i jej elementy to coś, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, bowiem to na nią potencjalny kupiec zwróci uwagę, jak tylko wsiądzie do samochodu. Wnętrze auta to nie wszystko, kluczowym elementem jest również cała karoseria. Konieczna będzie nie tylko polerka, lecz również gruntowne czyszczenie samochodu. Aby nie uszkodzić lakieru, warto zdecydować się na specjalistyczne kosmetyki, na przykład te ze strony https://smartmoto.pl/. Jeśli nie zużyjemy ich od razu, z pewnością przydadzą się nam do pielęgnacji naszego przyszłego auta.

Jak NIE przygotowywać auta do sprzedaży?

Niektórzy uważają, że sprzedaż samochodu jest możliwa tylko wtedy, jeśli zastosujemy kroki, takie jak przekręcanie licznika czy ukrywanie historii wypadków. Nie tylko jest to niemoralne, lecz również pozostaje niezgodne z prawem, co powoduje, że konsekwencje takiego postępowania rozstrzygnie sąd. Jak widać, istnieją inne, i do tego zgodne z prawem sposoby na szybką sprzedaż pojazdu i niejedna osoba przekonała się, że wystarczy odrobina wolnego czasu na czyszczenie, odświeżenie i polerowanie, aby korzystna dla obu stron transakcja została szczęśliwie sfinalizowana.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: materiał partnera

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki