Jak wykupić ubezpieczenie garażu?

10.09.2021

Galopujące ceny za metr kwadratowy mieszkań sprawiły, że ich wartość znacząco wzrosła. Stały się niezwykle istotnym elementem osobistych majątków, dlatego tak istotna jest ich ochrona. Pomoże w tym ubezpieczenie majątkowe. Jak jednak wybrać najkorzystniejszą ofertę? Na co zwrócić uwagę? Więcej na ten temat znajdziesz w tekście.

REKLAMA

 

Jak wygląda ubezpieczenie majątkowe?

Choć oferty towarzystw ubezpieczeniowych mogą się od siebie różnić, to każda z nich ma 5 wspólnych mianowników. To punkty, które muszą się pojawić w każdej umowie:

  1. Przedmiot ubezpieczenia. Z tego fragmentu dowiemy się, jakie elementy mieszkania są objęte ochroną. Warto w tym miejscu zastanowić się, co chcemy ubezpieczyć - czy tylko elementy stałe lokalu (mury, zabudowy, armaturę) czy także mienie ruchome, czyli meble, sprzęty i tym podobne.
  2. Zakres ochrony. Inaczej mówiąc, to lista zdarzeń (ryzyk), za których skutki odpowiedzialność finansową bierze na siebie ubezpieczalnia. W wypadku polisy mieszkaniowej warto, aby na tej liście znalazł się pożar, zalanie czy włamanie z kradzieżą i dewastacja. Gdy dojdzie do szkody z tych powodów, mamy prawo złożyć wniosek o odszkodowanie.
  3. Suma ubezpieczenia. To maksymalną kwotą, jaką możemy otrzymać z polisy (maksymalny poziom odpowiedzialności ubezpieczyciela).
  4. Wyłączenia odpowiedzialności. To lista zdarzeń, gdy TU nie wypłaci odszkodowania. Może to być rażące niedbalstwo, czyli gdy np. zostawiliśmy otwarte drzwi do mieszkania i dojdzie do kradzieży i wandalizmu. 
  5. Franszyza redukcyjna lub integralna. W wypadku polis majątkowych częściej spotykamy integralną, która określa, ile musi minimum wynieść wartość szkody, aby towarzystwo wypłaciło odszkodowanie. Zazwyczaj kwota ta wynosi kilkaset złotych. 

 

Sprawdź także podstawowe rodzaje ubezpieczeń majątkowych:

https://eurofinance.info.pl/blog/nieruchomosci/jakie-rodzaje-ubezpieczen-majatkowych-wyrozniamy/

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? 

Aby towarzystwo ubezpieczeniowe mogło wyznaczyć wysokość składki ubezpieczeniowej, musi poznać wartość mieszkania. Ta zależy od jego lokalizacji i typu budownictwa, w którym się znajduje. Ponadto na cenę polisy wpływa między innymi jego zakres. Możemy wybrać zarówno najtańszą, podstawową ofertę, jak i wariant all-risk, gdzie będziemy chronieni przed skutkami praktycznie każdego zdarzenia, które może wyrządzić szkodę w mieniu. Poza tym znaczenie ma fakt, czy mieszkanie jest wynajmowane, czy służy tylko jego właścicielowi. Reasumując, kwota, jaką musimy zapłacić za 12 miesięcy ochrony ubezpieczeniowej, będzie się wahać od kilkuset do ponad 1000 zł. 

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Na rynku obecnych jest co najmniej kilkanaście firm, które oferują ubezpieczenia majątkowe. Ich propozycje są bardzo zróżnicowane pod względem zakresu, przedmiotu czy wyłączeń odpowiedzialności, a także dodatkowych usług (OC w życiu prywatnym, Home Assistance). Oznacza to, że na wybór odpowiedniej propozycji musimy poświęcić wiele godzin. Czy na pewno? Istnieje inne rozwiązanie. Jeśli mieszkasz w Lublinie i poszukujesz korzystnego ubezpieczenia mieszkania, to zgłoś się do Eurofinance. Jesteśmy multiagencją, która proponuje najprostsze rozwiązanie - Ty przedstawiasz nam swoje oczekiwania, a my dopasowujemy jedną z ofert. Oszczędzasz dzięki temu czas (spotkanie potrwa kilkanaście minut) i pieniądze, bo wykupisz taką polisę, która będzie miała oczekiwany zakres za jak najniższą cenę. 

https://eurofinance.info.pl/ubezpieczenie-majatkowe-lublin/

 

Źródło: Artykuł partnera

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki