Jak zrobić meble ogrodowe z drewna?

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

Meble z drewna na pewno posiadają swój niepowtarzalny urok. W zależności od ich stylizacji, można otrzymać całkowicie nowoczesne, lub jednak bardziej tradycyjne komplety. Zatem dowiedz się, w jaki sposób możesz faktycznie najłatwiej wykonać efektowne meble do swojego ogrodu.

REKLAMA

 Wymyśl projekt

Pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać, jest oczywiście wymyślenie dla siebie odpowiedniego projektu. Jednym osobom w końcu będą podobać się meble, które są całkowicie wykonane z gładkich desek, a innym będą podobać się już meble, które mają mieć swój zadziorny, nieco starodawny charakter.

Gdy już ustalisz dokładnie, jakie meble chcesz wykonać, kolejnym krokiem będzie zebranie wszystkich materiałów. Oczywiście w pierwszej kolejności będziemy myśleli o gotowych deskach, wykonanych między innymi z drewna sosnowego lub modrzewiowego. Nie ma oczywiście żadnego problemu, żeby zamówić drewno innego gatunku. W końcu wszystko jest kwestią budżetu, jakim dysponujemy. W związku z tym, nie będzie najmniejszego problemu z tym, żeby zamówić między innymi drewno dębowe, jesionowe, czy nawet teakowe.

Ciekawą inspiracją mogą być kawałki drewna wyrzucone przez morze. Są one jeszcze dodatkowo naturalnie postarzałe, w wyniku wieloletniej działalności morskiej. Oczywiście zanim wykorzystamy je do swoich meblowych konstrukcji, na początku należy ustalić, czy ich stan, wytrzyma wszelkie czynniki zewnętrzne.

W tej chwili, jednak nie ma również najmniejszego problemu z tym, żeby postarzyć drewno we własnych warunkach. Do tego celu potrzebne będą między innymi specjalne preparaty oparte na składnikach, jakimi są nadmanganiany potasu. Innym sposobem na postarzanie desek, jest ich interesujące oszlifowanie przy użyciu specjalnych, wyjątkowo ostrych szczotek.

Montaż mebli ogrodowych

Do ostatecznego montażu mebli ogrodowych, na pewno przydadzą nam się takie narzędzia, jak wiertarka, wkrętarka, czy też jeszcze wcześniej użyta szlifierka. W ten sposób faktycznie możemy się przekonać o tym, że robienie własnoręcznych mebli do swojego ogrodu, pójdzie nam bez żadnych komplikacji. Jeżeli jednak dysponowalibyśmy wyłącznie młotkiem, śrubokrętem, czy też papierem ściernym, zadanie byłoby niezwykle trudne i czasochłonne.

Wszystkie meble, jakie tylko sobie wymarzysz

Tak naprawdę z drewna można wykonać dosłownie wszystkie meble do ogrodu, jakie tylko zapragniemy. Jeżeli masz ku temu jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, to dobrze będzie się sugerować pewnymi inspiracjami (https://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe). Znajdziesz je między innymi na stronie - Ogrodolandia. Już na pewno nie masz najmniejszych wątpliwości co do tego, iż z drewna można wykonać między innymi krzesła, fotele oraz stoliki ogrodowe. Wyśmienicie wyglądają także wszelkiego rodzaju ławki, skrzynie, czy też leżaki.

Jeżeli chcesz naprawdę wypocząć w swoim ogrodzie, warto skupić się również na wykonaniu, lub zamówieniu (gdy nie będziemy mieli odpowiednich narzędzi i zdolności) eleganckiej huśtawki ogrodowej. Taka huśtawka ogrodowa, to doskonały pomysł nie tylko jako wyposażenie do ogrodu, ale również na przestronny taras.

Baw się kolorami i kształtami

Tak naprawdę przy wykonywaniu własnoręcznych mebli ogrodowych, masz przynajmniej dwie drogi, z których możesz z powodzeniem skorzystać. Albo będziesz iść według określonych schematów, stawiając przede wszystkim na klasykę, albo też skoncentrujesz się przede wszystkim na tym, by meble były jak najbardziej oryginalne.

Istnieje wiele różnych technik zdobienia drewna, dzięki czemu wyróżnisz swoje meble na tle innych. Możesz drewniane deski między innymi pomalować na wszystkie kolory tęczy, ozdobić techniką zwaną decoupage, a nawet wyrzeźbić coś w drewnie, jeżeli tylko masz do tego odpowiednie predyspozycje. Pamiętaj, że wykonane przez Ciebie meble do ogrodu, muszą podobać się w pierwszej kolejności Tobie. Dzięki temu będziesz z nich naprawdę bardzo mocno zadowolony.

Jeżeli uda Ci się wykonać swoje pierwsze krzesło lub ławkę, to na pewno będzie Ci zdecydowanie łatwiej zabrać się za kolejne meble, które będą nieco bardziej skomplikowane.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: ogrodolandia

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki