Jesienny rajd nordic walking - Goraj Zamek 2018

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

W dniu 13 października 2018r. odbył się Jesienny rajd nordic walking Goraj Zamek 2018, którego organizatorem był Nordic Walking Lubasz. Blisko 50 osób maszerowało ścieżkami leśnymi w przepięknej scenerii Szwajcarii Czarnkowskiej. Dodatkowego uroku temu miejscu dodała wspaniała pogoda. Promienie słońca jeszcze bardziej podkreśliły piękno tego zakątka.

REKLAMA

Na tle Masztalarnii - obecnie Centrum Promocji Lasów Państwowych - nastąpiło powitanie uczestników i podziękowania dla sponsorów tj. Nadleśnictwa Krucz, GOK Lubasz, samorządu Gminy Lubasz, darczyńców anonimowych. Następnie odbył się instruktaż prawidłowej techniki nordic walking. Po tej wstępnej części podzieliliśmy się na 2 grupy. Jedna grupa miała do pokonania trasę trudniejszą dł. 5 km, a druga łatwiejszą, ale za to dłuższą 6,5 km. Na trasie ścieżki ,,Morena czarnkowska” mogliśmy podziwiać piękno naszej przyrody w jesiennej odsłonie, a także czerpać z informacje z tablic poglądowych. Jedna z nich dotyczyła drzewoterpii, czyli wpływu lasu na organizm człowieka - czego uczestnicy rajdu niewątpliwie doświadczyli. Naukowcy twierdzą, że gdy wyciszymy swój umysł i otworzymy go na dźwięki lasu, pomoże nam on stymulować nasze komórki do samoleczenia.

Ciekawym punktem programu było zwiedzanie Centrum Promocji Lasów Państwowych – gdzie pan Leszek oprowadził uczestników rajdu po obiekcie i w ciekawy sposób zapoznał z jego historyczno-przyrodniczą tematyką. Wystawa wywarła na wielu niesamowite wrażenie. Już dziś sporo osób deklarowało chęć powrotu w to miejsce ze swoimi rodzinami.

Każdy otrzymał ciekawy pakiet startowy, mógł uzupełnić kalorie zupą węgierską czy kiełbaską z ogniska, były także słodkości z jesiennym akcentem: placek drożdżowy ze śliwkami czy rogaliki z powidłami oraz zdrowe jabłka.

Wśród uczestników rozlosowano także drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego przedsięwzięcia, bez nich na pewno nie dalibyśmy sobie rady. Zorganizowanie rajdu w tym właśnie miejscu było strzałem w dziesiątkę i prawdopodobnie na stałe zagości w kalendarzu imprez organizowanych przez Nordic Walking Lubasz.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki