Jubileusz 70-lecia Biblioteki Publicznej Gminy Lubasz

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 28)

 

W dniu 11 maja 2018 roku obchodziliśmy uroczystość jubileuszową połączoną z nadaniem bibliotece imienia wielkiego duchownego, społecznika, patrioty i miłośnika książek ks. Antoniego Ludwiczaka. W sali sesyjnej Urzędu Gminy o godz.13.00 odbyła się XXXIX uroczysta sesja VII kadencji Rady Gminy, poświęcona podjęciu uchwał w sprawie nadania honorowego obywatelstwa Gminy Lubasz oraz imienia ks. Antoniego Ludwiczaka Bibliotece Publicznej Gminy Lubasz. Uwieńczeniem tych działań było odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku biblioteki.

REKLAMA

W kościele parafialnym pod wezwaniem Narodzenia N|MP w Lubaszu o godzinie 14.00 ks. Kanonik Andrzej Magdziarz odprawił mszę świętą za żywych i zmarłych pracowników oraz czytelników biblioteki. Dalszy ciąg uroczystości jubileuszowych miał miejsce w zajeździe „Meteor”.

70 lat to wspaniały dorobek kilku pokoleń bibliotekarzy, setek tysięcy czytelników, miliony przeczytanych książek, niezliczone ilości rozmów, zorganizowane spotkania i lekcje biblioteczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na wielkie słowa uznania zasługuje współpraca z samorządem, środowiskiem lokalnym: mieszkańcami, szkołami podstawowymi z terenu gminy, Edukacją Lubasz, przedszkolem, organizacjami społecznymi, a przede wszystkim najwierniejszymi uczestnikami życia bibliotecznego – czytelnikami, gdyż jak mawiał Walt Whitman „aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy”.

Wszystkim oddanym przyjaciołom biblioteki i zaproszonym gościom dziękuję za serdeczne życzenia, piękne kwiaty i upominki, dzieciom ze Szkoły Podstawowej, Sebastianowi Pawlaczykowi i zespołowi „Póki co” za wspaniałą oprawę muzyczną naszej uroczystości oraz Bankowi Spółdzielczemu w Czarnkowie i Nadleśnictwu w Kruczu za wsparcie finansowe.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Kierownik biblioteki Ewa Stachowiak | foto: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki