Jubileusz Księży Misjonarzy Saletynów

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 32)

 

W niedzielę, 13 września, w kościele pw. św. Jana Chrzciciela odbyła się wyjątkowa msza z okazji 75-lecia przybycia Księży Misjonarzy Saletynów do Trzcianki. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Edwarda Dajczaka, ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, poprzedzona została wprowadzeniem do kościoła relikwii św. Jana Pawła II.

REKLAMA

Przybyłych na jubileusz gości, m.in. Posła na Sejm RP Krzysztofa Czarneckiego, Radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Adama Bogrycewicza, Członka Zarządu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego Włodzimierza Ignasińskiego, Burmistrza Trzcianki Krzysztofa Jaworskiego, przedstawicieli służb mundurowych, instytucji kultury i oświaty oraz parafian, przywitał Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela ks. Zbigniew Cybulski. 

Jubileusz był doskonałą okazją do złożenia, na ręce Księdza Proboszcza, podziękowań dla Księży Misjonarzy Saletynów za ponad siedem dekad posługi dla wspólnoty parafialnej, za znaczącą obecność w życiu mieszkańców miasta i gminy Trzcianka oraz życzeń wielu sił i wytrwałości w dalszej pracy ewangelizacyjnej.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki