Klasy policyjne na komendzie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

11 lutego 2020 r. mundurowi z czarnkowskiej komendy gościli młodzież klas policyjnych z "Edukacji Lubasz". Uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek komendy oraz przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy. Ta nietypowa wizyta odbyła się w ramach porozumienia realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Komendę Powiatową Policji w Czarnkowie ze szkołami o profilu policyjnym.

REKLAMA

Wizyta miała na celu przybliżenie słuchaczom pracy Policji, jej roli w zapewnieniu bezpieczeństwa i utrzymaniu porządku publicznego. Uczniowie dowiedzieli się jakie cele i zadania realizuje Policja oraz na czym polega praca policjanta w poszczególnych wydziałach. 

Młodzież, która po raz pierwszy odwiedziła siedzibę czarnkowskich stróżów prawa, powitał Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie insp. Piotr Ryżek. 

Następnie uczniowie mieli okazję obejrzeć kilka spotów zachęcających do wstąpienia w policyjne szeregi oraz dowiedzieć się jakie wymogi formalne musi spełniać kandydat do służby w Policji i jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne. Młodzież otrzymała również plakaty i ulotki informacyjne w tym temacie. Podczas spotkania nasi goście mogli zobaczyć między innymi policyjny areszt, "niebieski pokój” oraz dowiedzieć się w jaki sposób przyjmowane są zgłoszenia i jak służba dyżurna kieruje załogami policyjnymi. 

Naczelnicy Wydziałów Prewencji, Ruchu Drogowego oraz Kryminalnego przedstawili specyfikę pracy w danym wydziale dzięki czemu, młodzież miała okazję skonfrontowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta z rzeczywistością. 

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań.To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki