W Czarnkowie zrealizowano kolejne inwestycje

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 19)

 

Zbliża się koniec 2017 r. to dobry moment na podsumowanie zrealizowanych inwestycji w mieście Czarnków. Do sztandarowych projektów zrealizowanych w obecny roku należy przede wszystkim zaliczyć budowę ulicy Nojego oraz ścieżki rowerowej położonej przy rzece Noteć. Głównym celem budowy ulicy Nojego była aktywizacja terenów przemysłowych oraz poprawa warunków rozwoju przedsiębiorczości, poprzez kompleksowe przygotowanie infrastruktury drogowej, kanalizacyjnej, wodociągowej, teletechnicznej, energetycznej i oświetleniowej. Łączny koszt budowy 451 m ulicy wyniósł 1 242 316,74 zł. Warto zaznaczyć, iż do końca maja 2018 r. przy ul. Nojego powstanie Zakład Uzdatniania Stłuczki Szklanej (działka nr 2351/8) wybudowany przez Krynicki Recykling S.A.

REKLAMA

Druga inwestycja dotyczy poprawy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w mieście Czarnków. Inwestycja polegała na budowie ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej i z kostki brukowej betonowej wzdłuż rzeki Noteć. Pierwszy etap dotyczył odcinka 1 668 m o szerokości 4 m (2 m dla rowerów i 2 m dla pieszych), który ciągnie się od budynku w którym mieści się Powiatowy Urząd Pracy do nasypu kolejowego przy ul. Pocztowej. Drugi etap obecnie jest w trakcie ukończenia i dotyczy odcinka o długości 229 m o szerokości 2 m z kostki betonowej, od nasypu kolejowego do wjazdu do Mariny. Łączny koszt inwestycji to 1 607 834,85 zł. Realizacja inwestycji przyczynia się do polepszenia stanu środowiska naturalnego. Równie ważne są tutaj rezultaty związane z wzrostem bezpieczeństwa rowerzystów oraz promocji zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną.

Prócz ww. inwestycji wykonano również remont pomieszczeń biurowych w budynku przy ul. Browarnej 6 w Czarnkowie (pomieszczenia zwolnione przez Urząd Skarbowy). W nowo wyremontowanych pomieszczeniach powstało Centrum Integracji Senioralnej skupiającej m.in. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Koło w Czarnkowie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Koło w Czarnkowie, Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Celem poprawienia bezpieczeństwa w lipcu dokonano zmiany organizacji ruchu drogowego na ternie miasta. Zmiana dotyczyła ograniczenia wjazdu do centrum samochodów ciężarowych przekraczających masę całkowitą 12t. Pomimo funkcjonowania obwodnicy, cześć kierowców samochodów ciężarowych skracając sobie trasę przejeżdżała przez centrum miasta (ul. Putza, Pl. Wolności dalej ul. Rybaki). W związku z powyższym zaistniała konieczność wprowadzenia ograniczenia ruchu w centrum miasta dla samochodów ciężarowych przekraczających 12t. Z poprawą bezpieczeństwa wiąże się również wymiana 20 kamer systemu monitoringu wizyjnego m. Czarnkowa przy Placu Wolności oraz ul. Kościuszki, 5 kamer na Górze Krzyżowej oraz 3 na Orliku. Dodatkowo położono światłowód od Urzędu Miasta przez Plac Wolności, ul. Kościuszki do ul. Kościelnej.

Jak co roku przeprowadzono również remonty w placówkach oświaty. W Przedszkolu Miejskim nr 1 przeprowadzono remont pomieszczeń kuchennych oraz sali dziecięcej, natomiast w Przedszkolu Miejskim nr 2 dokonano remontu dwóch sal dziecięcych i adaptacji pomieszczenia kuchennego dla potrzeb sanitariatu/łazienki. 24 sierpnia 2017 r. zakończono remont parteru korytarza oraz odmalowania hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 oraz remont pomieszczeń trzech sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej nr 1.

Dodatkowo przeprowadzono remonty następujących ciągów komunikacyjnych:

a) remont drogi dojazdowej do boiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 1,

b) remont przejścia pomiędzy ulicami Okrężna a Kwiatową,

c) budowę łącznika pieszego między ul. Bednarską a ul. Widokową,

d) remont chodnika na Górze Krzyżowej.

 

Karol Janka

Inspektor ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych

Urząd Miasta Czarnków

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: facebook.com/miasto.czarnkow

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki