Koncert w stylu retro na Dzień Kobiet

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 10)

 

Impreza z okazji Dnia Kobiet, która odbyła się 9 marca 2019 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżu Wielkopolskim przypomniała kolorowy i odrealniony świat Ameryki lat 50-tych XX wieku.

REKLAMA

W sobotę, już od godz.15.00 w holu swoje podwoje otworzyła kawiarenka z pysznymi wypiekami przygotowanymi przez panie z grupy modlitewnej Margaretki oraz kulinarnymi cudeńkami z Pracowni Cukierniczej Kogel – Mogel. W tym samym czasie w strefie piękna trwały warsztaty makijażu i fryzury w stylu pin – up. Warsztaty poprowadziły Iwona Passia i Paulina Radzijewska. Oprócz tego można było skorzystać z porad kosmetycznych AVON, porad dietetyczki Magdaleny Wojciechowskiej oraz położnej Jolanty Skałeckiej. Odbył się również kiermasz rękodzieła pracowni Askalandia oraz sprzedaż biżuterii ze stali chirurgicznej Pani Elżbiety Kubiś. Przedsięwzięcie wsparło Nadleśnictwo Krzyż, które obdarowało każdą panią drobnym upominkiem. Ponadto każdy wystawca został obdarowany bukietem tulipanów i symbolicznym podziękowaniem w formie statuetki. 

Zanim rozpoczęła się część artystyczna w sali widowiskowej został rozstrzygnięty I Konkurs Literacki ph. „Las jest dla mnie…” zorganizowany przez Nadleśnictwo Krzyż. Sekretarz Nadleśnictwa i pomysłodawczyni konkursu Paulina Pankowska – Niezborała odczytała werdykt i wręczyła laureatom nagrody. Przyznano dwa pierwsze miejsca, które zostały wręczone Małgorzacie Berg i Agnieszce Ludwików. Drugie miejsce zdobyła Halina Wydryszek – Janas, a trzecie miejsce komisja przyznała Anecie Sudnik – Masłowskiej. Przyznane zostały wyróżnienia, które otrzymały Luba Chocianowicz oraz Małgorzata Pertek. 

Dyrektor M – GOK Katarzyna Waśko zainaugurowała wystawę malarską pt. „Majówka” autorstwa Andrzeja Kołodziejczyka. Artysta jest również rzeźbiarzem, a jego prace wystawiane były w Holandii, Niemczech i Włoszech. Pan Andrzej jest laureatem wielu konkursów, m.in. otrzymał Grang Prix podczas Salonu Wielkopolski w Czarnkowie oraz zdobył Nagrodę Wojewody za cykl rzeźb. Jego prace malarskie będą zdobiły galerię M - GOK do 25 marca. Po części oficjalnej przyszedł czas na „Koncert w stylu retro”. W tej konwencji doskonale odnaleźli się wszyscy artyści. Kolorowe stroje, szalona muzyka boogie - woogie czy rock&rolla rozbrzmiewała, a błyskotliwe skecze i cały scenariusz wprowadził widownię w doskonały nastrój. Weronika Michałek, która wcieliła się w postać Marylin Monroe przeniosła wszystkich w świat filmu i swoim delikatnym głosem zaczarowała widzów. Tancerze Ewa Sikora i Robert Milewski pokazali swoje możliwości taneczne w energicznym boogie – woogie i rock&rollu. Kamil Kwaśniewski, który odtwarzał również jedną z głównych ról, pokazał swoje szalone oblicze wykonując utwór „ Good Golly, Miss Molly”. To był prawdziwy ogień. Piękne Panie Aleksandra Komar i Anna Myśliwiec wystylizowane jak prawdziwe pin-up wykonały piosenkę „Ta mała piła dziś”. Były one w „szampańskim” nastroju. Na koncercie z okazji Dnia Kobiet nie mogło zabraknąć Magdaleny Pyrz, która jak co roku wystąpiła z tej okazji. Tym razem zaśpiewała przy akompaniamencie Jacka Suchty piosenkę „ O mnie się nie martw”. Wystylizowane panie z grupy Lady Show ze Szkoły Astra Luna Wałcz dały dynamiczny pokaz tańca, a prowadząca Katarzyna Grembowska była jedną z nich. 

Na zakończenie wersji koncertowej wystąpiło trio Barry Ladies z Człuchowa, które śpiewały swingowe wersje największych przybojów sceny polskiej jaki i amerykańskiej. Podczas piosenki finałowej wszyscy artyści wyszli na scenę i przy radosnych dźwiękach muzyki doskonale się bawili. Występujący zostali obdarowani kwiatami i pamiątkowymi statuetkami, a Dyrektor Katarzyna Waśko wszystkim serdecznie podziękowała.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: krzyz.pl / MGOK | foto: krzyz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki