Końcowe prace w wieleńskim żłobku

Zadaniem na końcowym etapie realizacji jest obiekt wieleńskiego żłobka. Zadanie, na które pozyskano dofinansowanie w ramach programu rządowego „MALUCH+” obejmuje wykonanie budynku żłobka, który pozwoli na objęcie opieką 32 dzieci. W obiekcie, który przylega do Gminnego Przedszkola w Wieleniu wykonano już większość prac budowlanych. Trwają ostatnie prace wykończeniowe oraz rozpoczynana jest procedura odbiorowa w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Budowa obiektu jest realizowana przy dofinansowaniu w ramach programu „MALUCH+” w wysokości 1.056.000 zł.

REKLAMA

Wyposażenie żłobka oraz jego funkcjonowanie przez okres 20 miesięcy zostanie sfinansowane na bazie umowy podpisanej z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu pn. „Wyruszamy do Gminnego Żłobka w Wieleniu”. Tu pozyskane zostało przez Gminę Wieleń dofinansowanie w wysokości 1.598.508,15 zł w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, natomiast całkowity koszt zadania to: 1.685.141,05 zł.

W ramach pozyskanego dofinansowania z WRPO 2014- 2020 zostały zakupione m.in.: 

  • wyposażenie szatni: regały szatniowe, 2 duże pufy, telewizor, basen z suchymi piłkami; 
  • wyposażenie dwóch sal: łóżeczka drewniane, leżaki, komplety pościeli, stoliki i krzesełka dziecięce, krzesełka do karmienia, 2 zestawy mebli żłobkowych, magiczny dywan, przewijaki; 
  • toalety: szafki na nocniki, nocniki, półka na kubeczki, przewijak; 
  • aneks kuchenny: naczynia, sztućce, garnki, patelnie, zestaw mebli kuchennych, lodówka, indukcja z piekarnikiem, szafy, stoły, zmywarko- wyparzarka; 
  • pomieszczenie socjalne: szafy ubraniowe, stół z krzesłami; 
  • wózkarnia: wózki 6-cio osobowe z daszkami; 
  • plac zabaw: piaskownica, bujaki, zestaw zabawowy.

Sale zostaną wyposażone w zabawki dla dzieci w wieku do lat 3. Zakupiono również materiały plastyczne do prowadzenia zajęć oraz zestaw instrumentów muzycznych. 

Trwa rekrutacja dzieci do żłobka. Szczegóły dostępne są na stronie: https://wielen.pl/aktualnosci/ogloszenie-o-rekrutacji-dzieci-do-gminnego-zlobka-w-wieleniu.html

To może Cię także zainteresować:

Źródło: UM Wieleń/SAO Wieleń

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki