Latające dyski

21.09.2021
#sport #czarnków

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 11)

 

Niewiele osób wie, że w Czarnkowie mamy drużynę ultimate frisbee. Nazywa się ATRE Indians. Trenerami i założycielami zespołu są Artur Geremek i Jakub Romanowski. Nauczyciel i jego były uczeń, obecnie absolwent czarnkowskiego liceum. Ten duet stworzył zespół który jest szansą na alternatywny sposób spędzania wolnego czasu dla każdego. Sport łączy najlepsze cechy koszykówki, rugby i piłki ręcznej. Nie ma w nim sędziów, a wszystkie spory na boisku rozwiązywane są przez samych zawodników w ramach ducha walki i wzajemnego szacunku. Na boisku gra od 5 do 7 zawodników których celem jest złapanie dysku frisbee w strefie punktowej przeciwnika. Co stara się utrudnić drużyna przeciwna. Ultimate (z j.ang. ostateczny, czyli co można ostatecznie zrobić z dyskiem frisbee) bo tak właściwie nazywa się ten sport jednocześnie mogą grać na boisku panie i panowie.

REKLAMA

Zespół mimo krótkiego stażu brał już udział w licznych turniejach w całym kraju w tym rangi mistrzowskiej zajmując III miejsce w kategorii U-20 (open), IV miejsce w U-20 (woman) i V miejsce U-20 (mixed) w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski 2021. Mierzyliśmy się z zespołami o długoletniej tradycji z dużych miast jak Warszawa, Wrocław czy Szczecin. Mimo wszystko walczyliśmy jak równy z równym. Niezapomniany był międzynarodowy turniej na plaży w Dębkach, gdzie mierzyliśmy się z drużynami z Niemiec, Holandii i Estonii. Wszystko to dzięki wsparciu ze strony naszego sponsora firmy ATRE oraz miasta Czarnków. Za co bardzo dziękujemy.

Cały czas się uczymy i zapraszamy do wspólnych treningów, które odbywają się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Czarnkowie we wtorki, czwartki od 16:00 do 18:00 oraz niedzielę od 12:00 do 14:00. Nabór do drużyny trwa.

 Artur Geremek

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Artur Geremek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki