Lekcje online na temat bezpieczeństwa w Internecie

Nowa rzeczywistość, nowa forma komunikacji. Policjantka zajmująca się prewencją kryminalną z trzcianeckiego komisariatu, st. sierż. Agata Derezińska, przeprowadziła z uczniami klasy IV B ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance lekcję online. Głównym tematem zajęć było bezpieczeństwo w sieci, cyberprzemoc oraz odpowiedzialność prawna nieletnich.

REKLAMA

Podczas spotkania online policjantka omówiła szereg negatywnych zjawisk związanych z korzystaniem z Internetu, takich jak: główne obszary występowania cyberprzemocy i jej skutki, zjawisko „hejtu”, odpowiedzialność karną za cyberprzemoc oraz uzależnienie od Internetu. 

Ostrzegała uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych, zdjęć i filmów. Radziła, co robić, aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. 

Przestrzegała również przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki