Lepsze spojrzenie na przyszłość – oczyma młodzieży

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Fundacja Edukacji i Rozwoju Centrum Wszechświata i Stowarzyszenie Inicjatyw Niezwykłych od dnia 01 września 2018 do dnia 08 grudnia 2018 realizowały projekt Centrum Edukacji Heweliusz w którym uczestniczyła młodzież z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 13 do 19 lat. Projekt ten miał na celu wzrostu samoświadomości młodzieży co do wyboru ścieżki zawodowej, umiejętność współpracy w grupie, poznanie indywidualnych predyspozycji, wzrost umiejętności młodzieży w dziedzinie biotechnologii oraz ekonomii, umiejętność realizowania projektu, praktyka w danej specjalizacji oraz zajęcia określające mocne strony z coaching.

REKLAMA

Projekt rozpoczynał się od rekrutacji po podsumowanie (gala) „Z Pasją w Przyszłość”. W projekcie brało udział 17 osób. Odbyło się łącznie 26 godzin zajęć biotechnologii oraz ekonomii i coaching.Zajęcia miały charakter praktyczny opierały się na ćwiczeniach i doświadczeniach. Młodzież w ramach specjalizacji biotechnologii miała możliwość wyjazdu do Hochland Polska Sp. z o.o. w Kazimierzu.

Podjęto się tego projektu z myślą o młodzieży. Uważamy, że młodzież z małych miejscowości powinna mieć takie same możliwości rozwojowe jak w dużych miastach. W dzisiejszych czasach nie wszyscy młodzi ludzie rozmawiają z rodzicami czy też nauczycielami o swoich zainteresowaniach oraz mocnych stronach, które mogą rozwijać, dzięki czemu mogliby podjąć właściwą decyzję codo dalszej swojej edukacji.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki