Leśne zwiady

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Koniec maja i początek czerwca to czas szkolnych wycieczek, zwiedzania i poznawania pięknych zakątków naszego kraju. To również integracja dzieci, noce poza domem, wspólne wieczory, pikniki, spotkania, śpiewy przy ognisku czas beztroski, odpoczynku od szkolnych łamigłówek a przede wszystkim spojrzenie na świat z innej perspektywy. Dbając między innymi o taką aktywność czarnkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił uczniów szkół podstawowych na „Bieg na orientację” na wzgórzach czarnkowskich, a dokładnie na terenach Szwajcarii Czarnkowskiej.

REKLAMA

Warunkiem udziału w tym biegu jest skompletowanie zastępów składających się z sześciu osób, mających na celu dotarcie do wyznaczonych punktów kontrolnych na trasie biegu i odpowiedzi na zadawane pytanie przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jędrzejewa. W ten sposób każdy zastęp potocznie mówiąc wykonuje zwiad, który służy do pobudzenia poznawczej aktywności dzieci w terenie. Na samym starcie, gotowe do trasy w terenie grupy otrzymują mapę, kompas, kartę zastępu i kilka cennych uwag od organizatora jakie przeszkody czy znane miejsca muszą ominąć po trasie, aby dotrzeć do linii mety. Niestety nie każdy wziął sobie uwagi do serca, bowiem już drugi, czwarty i piąty zastęp mimo zapewnień, iż wiedzą co ich czeka na szlaku, za szybko skręcili w prawo i z wielkim wysiłkiem, trudem oraz po długim czasie oczekiwania dotarli szczęśliwie do celu. Jak się okazało nie wszyscy byli w stanie mierzyć siły na zamiary.Aby zregenerować utratę mocy po blisko kilometrowej przeprawie zuchy otrzymali słodki poczęstunek i wodę. Po zakończonych grach poznawczych w terenie uczestnicy, opiekunowie oraz organizatorzy udali się na teren OSiR - boisko treningowe, gdzie czekało już gotowe ognisko z kiełbaskami. Zaraz po posiłku przystąpiono do podsumowania leśnych zwiadów, pogratulowaniu wszystkim uczestnikom gier za sam udział i właściwe zachowanie się w lesie. Oczywiście padło również ostrzeżenie, aby w przyszłości właściwie używać kompasu a nade wszystko czytać mapę na której zawarte są wszystkie najważniejsze wskazówki. Z radością zwycięzcy z rąk organizatora odbierali medal, kompas oraz karnet wstępu na basen, dodatkowo „Zwiadowcy” – zwycięzcy zwiadów otrzymali kompasy. Słowa podziękowania kierujemy w stronę nauczycieli i strażaków OSP, którzy zawsze stoją na straży bezpieczeństwa biegu. 

Podsumowanie leśnych gier: 

1 MIEJSCE - ZWIADOWCY - CZAS 8:39:56 - 8 PUNKTÓW 

skład zastępu: Daria Opała, Marta Ziegler, Kacper Kołodziej, Marta Radzi, Julia Kowal, Maja Jacek 

2 MIEJSCE - TELETUBISIE - CZAS 8:41:63 - 8 PUNKTÓW

skład zastępu: Wanessa Mazur, Zuzanna Magdziarz, Martyna Pertek, Klaudia Wachowiak, Oliwia Pilawska 

3 MIEJSCE - SUPER PIĄTKA - CZAS 9:08:12 - 8 PUNKTÓW 

skład zastępu: Marta Życka, Martyna Pertek, Maja Pilarczyk, Karolina Bielejewska, Maja Pilarczyk, Marta Szpotek 

4 MIEJSCE - BARWNE MISIE - CZAS 9:55:00 - 7 PUNKTÓW 

skład zastępu: Daniel Karolak, Jakub Wołyński, Dawid Wieczorek, Marcin Sinoradzki, Jakub Kordy, Patryk Masłek

5 MIEJSCE - GEWAND - CZAS 10:06:16- 6 PUNKTÓW 

skład zastępu: Wiktoria Jasińska, Nikola Albin, Dominika Kiernikowska, Eliza Kurek, Gaja Michalska, Antoni Maćkowiak 

6 MIEJSCE - MISTRZE - CZAS 10:31:59 

skład zastępu: Nadia Żywicka, Nikola Kubiak, Gracjan Dank, Patryk Nowak, Jacek Kamiński, Martyna Grzegorek, Wiktoria Grzegorek 

7 MIEJSCE - KOMPASIKI - CZAS 10:43:56 - 4 PUNKTY 

skład zastępu: Wiktoria Kłos, Zofia Dreczka, Karolina Nowak, Magdalena Nowak, Maria Dyś 

8 MIEJSCE - KACZUSZKI - CZAS 13:04:75 - 9 PUNKTÓW 

skład zastępu: Anna Biskup, Oliwia Szyc, Wiktoria Godawa, Zofia Rączka, Maksymilian Nowak, Grzegorz Polanowski 

9 MIEJSCE - WŚCIEKŁE PYRY - CZAS 17:29::00 - 10 PUNKTÓW Jagoda Janyska, Anna Smyk, Karolina Fryska, Nikola Matecka, Wiktoria Wardęga, Klaudia Zielsdorf 

10 MIEJSCE - TRAMPOLE - W TERENIE... szczęśliwy powrót zastępu na początek trasy 

skład zastępu: Magdalena Pieszyńska, Mateusz Kłos, Julia Drewna, Hanna Zodro, Zofia WicherTo może Cię także zainteresować:

Źródło: OSiR Czarnków / OSiR – MalgorzataChęś Relacja fotoOSiR – Monika Grębka–Radzi Bieg na orientację – 31 maja 2019 - piątek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki