Lokalny Klub Kodowania w trzcianeckiej bibliotece

18.03.2017
#biblioteka #trzcianka

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Od początku 2017 roku w Bibliotece Publicznej w Trzciance działa Lokalny Klub Kodowania, który tworzą uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej Nr 3. Za nimi już dwa spotkania, podczas których poznawali podstawy programowania.

REKLAMA

Powstanie Lokalnego Klubu Kodowania przy trzcianeckiej Bibliotece to kontynuacja warsztatów, które odbyły się w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Biblioteka Publiczna zakwalifikowała się do programu jako jedna ze 100 instytucji w Polsce. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania.

Podczas ostatnich zajęć czwartoklasiści pod okiem Macieja Jędrzyńskiego, pracownika Biblioteki, tworzyli grę na wzór popularnego „Pacmana”. Mali klubowicze pracowali nad jej wyglądem, bohaterami oraz stworzyli labirynt. Wszystkie czynności wykonywane były w programie Scratch, służącym właśnie do nauki programowania poprzez zabawę.

Na następnych zajęciach LKK zagoszczą roboty Finch, które dzieci samodzielnie zaprogramują.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JN | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki