Lubascy wędkarze mają się dobrze

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

Niedzielne spotkanie sprawozdawcze Koła PZW w Lubaszu było okazją do podsumowań i dyskusji, ale przede wszystkim do udzielenia absolutorium zarządowi koła.

REKLAMA

Obszerne sprawozdanie złożone przez Prezesa Andrzeja Nowaka świadczy o tym, że lubaskie koło na bieżąco rozwiązuje problemy związane ze statutową działalnością oraz gospodarką rybną na jeziorze Dużym w Lubaszu. Zadania zaplanowane na 2018 rok zostały w pełni zrealizowane, dzięki bieżącej współpracy z samorządem Gminy Lubasz, Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Okręgiem PZW w Pile. Ta współpraca polegała między innymi na wspólnym finansowaniu zarybień jeziora (szczupak, sieja, lin, karp, węgorz, sum), dbałością o dyscyplinę w użytkowaniu jeziora przez wędkarzy, mieszkańców, motorowodniaków, wczasowiczów. Dużo uwagi poświęcono porządkowi wokół jeziora, w ramach akcji „sprzątanie świata”, ale także podczas trwania zawodów wędkarskich. W minionym roku koło w Lubaszu było organizatorem dziewięciu różnych zawodów wędkarskich, w których wzięło udział ponad 150 wędkarzy. Zorganizowano także konkurs wiedzy i zawody sprawnościowe dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. W celu zwiększenia zainteresowania sportem wędkarskim wśród dzieci i młodzieży zarząd koła planuje zwiększyć pulę nagród dla najmłodszych podczas organizacji zawodów. Zachętą do działania i uczestniczenia w życiu społeczności wędkarskiej będzie z pewnością zaplanowana budowa przy jeziorze Domu Wędkarza, który ma powstać w bieżącym roku dzięki wspólnemu finansowaniu przez Gminę Lubasz oraz Zarząd Okręgu PZW w Pile. O tym oraz o innych formach współpracy szeroko mówili obecni na zabraniu goście, Wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda i członek Zarządu Okręgu PZW w Pile Robert Chojnacki. 

W dyskusji mówiono o wielu problemach, z jakimi spotykają się lubascy wędkarze, między innymi o złożonym problemie niskiego poziomu wody w jeziorze, także o zbyt licznych grupach wędkarzy z ościennych kół podczas organizowanych przez nie zawodów, co nie idzie w parze z finansowym wspieraniem przez te samorządy zarybień jeziora. 

Zabranie było okazją do wręczenia dorocznych nagród i wyróżnień. Wędkarzem Roku 2018 został Łukasz Graj, Mistrzem Koła 2018 został Eryk Urbański, w kategorii Kadet Wędkarzem Roku oraz Mistrzem Koła został Bartosz Graj.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / S. Magdziarz GOK | foto: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki