Lubasz – dwie minuty od Mistrzostw Polski!

Wojewódzki finał „Mała piłkarska kadra czeka” rozegrany w Ostrowie Wielkopolskim miał w sobie mnóstwo dramaturgii. Chłopcy z Gminy Lubasz rocznik 2006 i młodsi, jako reprezentanci powiatu na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego prowadzili 2:1! Ostatnia akcja rówieśników z Kalisza doprowadziła do remisu i konkursu rzutów karnych. Tam lepsi o jedną bramkę okazali się przeciwnicy i to oni jako Wielkopolska pojadą na Mistrzostwa Polski w ramach LZS. Chłopcy i opiekunowie byli fantastyczni, a Lubasz kolejny raz zaistniał na piłkarskiej mapie województwa.

REKLAMA

Finał w Ostrwie Wielkopolskim poprzedziły rozgrywki na szczeblu powiatu i rejonu. Lubaszanie awans do etapu wojewódzkiego wywalczyli tuż za Wągrowcem, na rozgrywkach w Chodzieży. Wyższość tych dwóch ekip uznać musiały zespoły reprezentujące Piłę, Szamotuły i Złotów. Kolorytu rozgrywkom dodawał fakt, że w finale wojewódzkim znalazło się osiem najlepszych zespołów Wielkopolski, w tym Lubasz, a chłopcy równolegle, w ciągu kilku dni, rozgrywali jeszcze turnieje w ramach Szkolnego Związku Sportowego, gdzie jako Szkoła Podstawowa zajęli drugie miejsce. Lokalizacja finału w Ostrowie Wielkopolskim wymusiła wyjazd zespołu we wczesnych godzinach porannych, a formuła sportowa po losowaniu, grę w dwóch grupach. Tam już w pierwszym meczu przeciwnikiem była ekipa z.. Kalisza – późniejszy tryumfator. Bezbramkowy remis, nie krzywdził żadnej z drużyn, a późniejsze wygrane 1:0 z Pleszewem i 10:0 z gospodarzami dały przepustkę do półfinału. Tam los skojarzył Lubasz z drużyną z Wągrowca, którą udało się po pięknym spotkaniu pokonać 2:1, rewanżując się za porażkę z tym zespołem w eliminacjach rejonowych. Przebieg finału i jego ostateczne rozstrzygnięcie, kolejny raz pokazuję jak fantastyczną dyscypliną sportu jest piłka nożna i ile emocji gwarantuję. Czasami jak w tych rozgrywkach płacz, rozczarowanie, smutek. Dodać należy, że Kalisz w półfinale okazał się lepszy od Poznania po konkursie rzutów karnych. Opiekunem zespołu, który w całości tworzą obecni i byli zawodnicy Gminnego Klubu Sportowego Radwan Lubasz był trener Dorian Jarosz, a z ramienia LZS gminny koordynator Marian Mirek. Chłopcom gratulujemy największego sukcesu w historii piłki nożnej naszej gminy i powiatu, jednocześnie życząc, aby wytrwale i skutecznie dążyli do realizacji swoich marzeń.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Szymon Szwed/Lubasz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki