Lubasz Freestyle Night 2020 - piłkarska magia

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

Siódma edycja międzynarodowych zawodów dedykowanych freestylerom miała miejsce w Lubaszu. Po ekscytujących pojedynkach najlepszy okazal się Węgier Mate Hajagos wśród panów, a wśród pań tryumfowała wicemistrzyni Świata 2019 Polka Agnieszka Mnich. W kilkudniowych zawodach udział wzięło ponad stu uczestników z blisko 20 krajów!

REKLAMA

Fenomen wydarzenia, które swój debiut miało osiem lat temu, polega na stworzeniu warunków do spotkania miłośnikom freestyle football, w turnieju i towarzyszących zawodach według sprawdzonej formuły, odpowiadającej oczekiwaniom zawodników. Organizatorzy od lat zabezpieczają profesjonalną technikę estradową w zakresie dźwięku, światła i obrazu - wielkoformatowy ekran. Uczestnicy LFN mają do dyspozycji internat Edukacji Lubasz i całodobowo halę widowiskowo- sportową, którą udostępnia administrator Szkoła Podstawowa w Lubaszu. Zawodnicy pochodzą z całego Świata, w tym roku pierwszy raz pojawili się reprezentanci takich krajów jak Kazachstan, Rosja, Kolumbia czy Boliwia, a zapisy trwają kilka miesięcy za pośrednictwem oficjalnego profilu. Prym w tej dyscyplinie sportu nadal wiodą Polacy, których w koronnej konkurencji podczas Gali Finałowej, Battle było jedenastu. Ostatecznie po pasjonujacej walce drugie miejsce zajął Adrian Świątczak, a trzecie miejsce wywalczył Włoch Luca Chiarviesio, a tuż za podium znalazł się Polak Maciej Leja. Imprezę z ramienia sportowców realizuje Przemysław "Mistre" Mistrzak, który w projekcie jest od samego początku gdy za sprawą członków Zarządu Radwan Lubasz freestylerzy pojawili się w Lubaszu latem, podczas turnieju Czaruś Cup w roku 2010. Gminny Klub Sportowy nadal uczestniczy w przygotowaniach i realizacji turnieju, a wsparcie przekazuje Samorząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i grono przyjaciół, firmy Dora Metal, Plastmet, Bank Spółdzielczy w Czarnkowie, Cafe 15, GZK Lubasz którym wypełniona po brzegi widownia podziękowała ogromnymi brawami. Trwają dyskusję dotyczące przyszłości projektu, bo pomimo że Lubasz nadal wiedzie prym i wyznacza trendy nie tylko na krajowej arenie ale również na Świecie, w zakresie poziomu organizacji, to jednak każda edycja stanowi ogromne wyzwanie. Siódma edycja z perspektywy pomysłodawców okazała się bardzo udana, mamy nadzieję, że podobne zdanie mają zawodnicy i widzowie, bo taki cel zawsze jest nadrzędnym przy organizacji każdego eventu.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Szymon Szwed/ Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu Zdjęcia Gracjan Dąbkowski

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki