LZS i SZS podsumowały działalność sportową

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 19)

 

„Życie ludzkie to jakby olbrzymie zawody sportowe, których jesteśmy zarówno uczestnikami jak i widzami” - pod tym hasłem w Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie, po prawie dwuletniej przerwie, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Czarnkowie podsumowało sezon sportowy 2020-2021. I choć większość planów brutalnie pokrzyżowała pandemia to sukcesów nie brakowało.

REKLAMA

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego: przewodniczący rady Wiesław Maszewski, starosta Feliks Łaszcz i wicestarosta Sławomir Kryger, przedstawiciele samorządów gminnych: wójt Gminy Połajewo Stanisław Pochyluk i wójt Gminy Drawsko Bartosz Niezborała oraz członkowie zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS, działacze sportowi, trenerzy i oczywiście nagrodzeni sportowcy. Spotkanie to było również okazją do podsumowania działalności Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2019/2020. Na uroczystości obecny był Ryszard Jabłonowski prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego wraz z członkami zarządu, dyrektorzy nagrodzonych szkół oraz nauczyciele.

Uroczystość była znakomitą okazją do wręczenia symbolicznych kryształowych serc czterem strażakom ochotnikom z Połajewa i Drawska: Bartoszowi Peksie, Pawłowi Grabarzowi, Radosławowi Grajowi i Arturowi Matuszczakowi, którzy znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie ratując życie kolegi podczas II Powiatowego Turnieju Samorządowców w 2020r. Dla wszystkich włodarzy gmin prezes LZS przygotował pamiątkowe medale 75-lecia LZS za merytoryczne i finansowe wspieranie działalności sportowej.

Krzysztof Marcinkowski prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS mówił o 75-letniej działalności LZS-ów, o wiodących dyscyplinach w naszym powiecie piłce nożnej, tenisie stołowym, zimowej spartakiadzie mieszkańców wsi, o warcabach oraz o znakomitych sportowcach powiatu, którzy przez 20 lat działalności stowarzyszenia sławili imię powiatowych LZS-ów. Z kolei Ryszard Jabłonowski przedstawił sukcesy indywidualne uczniów i szkół, które w rywalizacji Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży oraz Licealiady mają wpływ na końcową klasyfikację szkół w powiecie i województwie.

Podsumowanie klasyfikacji sportowej szkół w roku szkolnym 2019/2020:

XXI IGRZYSKA DZIECI:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieleniu

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzciance

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Czarnkowie

XXI IGRZYSKA MŁODZIEŻY:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieleniu

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Krzyżu Wlkp.

III miejsce ex aequo - Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubaszu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Czarnkowie

XXI LICEALIADA:

I miejsce - Edukacja Lubasz

II miejsce - Zespół Szkół w Czarnkowie

III miejsce - Zespół Szkół w Wieleniu

 

Powiatowy SZS osiąga również sukcesy na poziomie Wielkopolski. W Igrzyskach Dzieci - uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Lubasza uzyskali tytuł Mistrza Województwa Wielkopolskiego w Halowej Piłce Nożnej, w Igrzyskach Młodzieży - uczennice Szkoły Podstawowej z Wielenia zajęły 3 miejsce w Wielkopolsce w Unihokeju dziewcząt, natomiast w Licealiadzie uczniowie Zespołu Szkół im. J. Nojego w Czarnkowie zajęli II miejsce w tenisie stołowym chłopców. W rywalizacji na szczeblu wojewódzkim w Igrzyskach Dzieci - 11 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 z Wielenia, a 27 Szkoła Podstawowa z Lubasza, w Igrzyskach Młodzieży Szkoła Podstawowa Nr 1 z Czarnkowa była 30, a Zespół Szkół z Czarnkowa był 27 w Licealiadzie.

„Aktywność sportowa naszych szkół pozwoliła zająć naszemu powiatowi w rywalizacji całorocznej powiatów: w Igrzyskach Dzieci - 10 miejsce, w Igrzyskach Młodzieży 15 miejsce i w Licealiadzie 13 miejsce. Jesteśmy zatem w czołówce powiatów Wielkopolski! Za te sukcesy serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, opiekunom i dyrektorom szkół i życzę kolejnych” - mówi Ryszard Jabłonowski.

Podsumowanie działalności LZS za lata 2020/2021.

Podsumowania dokonali koordynatorzy sportowi LZS w poszczególnych dyscyplinach: Marcin Dudziak, Henryk Kolasiński, Andrzej Lemieszka, Sylwester Flisikowski.

Mała piłkarska kadra czeka 2020r. chłopcy - Mistrzowie Województwa Wielkopolskiego i Wicemistrzowie Polski: reprezentujący gminę Lubasz - Jakub Duda, Antoni Dudziak, Jakub Dymek, Julian Głowacki, Cyprian Kawa, Stanisław Słodowy, Wojciech Wilk, Franciszek Wower oraz Albert Cichorek z Czarnkowa i Maciej Nawrot z Drawska. Trenerzy Marcin Dudziak, Krzysztof Dymek, Dorian Jarosz.

Piłkarska kadra czeka 2020r.chłopcy - Wicemistrzowie Województwa Wielkopolskiego: reprezentujący gminę Lubasz - Filip Budaj, Maciej Duczyński, Maksymilian Kierstan, Ksawery Kotliński, Karol Kwaschnik, Szymon Łucki, Kacper Oelke, Cezary Ozorkiewicz, Filip Piątek, Kacper Rakowski, Maciej Redens, Antoni Sosnowski, Michał Urban, Błażej Urban, Adam Wernicki.

Mała piłkarska kadra czeka 2021r. dziewczęta - 4 miejsce w Wielkopolsce. Drużynę reprezentowała Weronika Sobota z Drawska– kapitan drużyny piłkarskiej dziewcząt. Ostatnim akcentem zamykającym blok piłkarski było wyróżnienie dla JAKUBA MODERA obecnie piłkarza Brighton & Hove Albion F.C., reprezentanta kadry biało-czerwonych.

„Dzięki własnej ciężkiej pracy, talentowi, szczęściu i ogromnemu wsparciu rodziców, dziadków mamy reprezentanta kadry narodowej w piłce nożnej, który zaczynał w LZS Sokół Drawsko. O Jakubie powiedziano wiele, wiele zapewne padnie jeszcze słów, ale to przecież jego czas i powinien wiedzieć, że my o nim pamiętamy” – mówił Krzysztof Marcinkowski.

Zimowa Spartakiada Wojewódzka w Wągrowcu (rok 2020) oraz Chodzieży rok 2021. Globalnie jako powiat zajęliśmy w Wągrowcu 9 miejsce, a bez gier zespołowych 3 miejsce, czyli było „pudło”, jak to się mówi w żargonie sportowym:

- podnoszenie ciężarka 17,5 kg kategoria wagowa do 85 kg: Michał Rybarczyk gmina Lubasz - III miejsce w 2020r., I miejsce w 2021r.

- podnoszenie ciężarka 17,5 kg kategoria wagowa powyżej 85 kg: Andrzej Macyszyn gmina Lubasz - I miejsce w 2020r.

- podnoszenie ciężarka 12 kg kobiet: Katarzyna Lejman gmina Drawsko - III miejsce w 2020r.

- rzut lotką mężczyzn: Grzegorz Bolczyk gmina Lubasz - III miejsce w 2020r.

- przeciąganie liny: Karol Łazowski, Miłosz Łazowski, Patryk Mizera, Marcin Modrzyk - III miejsce w 2020r.

Tenis stołowy - 3 miejsce w Województwie Wielkopolskim w 2021r. Ponadto 3 zawodników z powiatu startowało w Mistrzostwach Polski w drużynie Wielkopolski. W kategorii junior Artur Lemieszka zajął 4 miejsce, Maciej Wernicki miejsce od 13 do 16, w kategorii młodzieżowiec miejsce od 9 do12 zajął Maciej Buśko. Na 13 województw Wielkopolska zajęła 1 miejsce. Ponadto w województwie w kategorii senior 2 miejsce zajęła Agnieszka Lipska.

Warcaby – medalowe sukcesy w latach 2020 i 2021: Mateusz Boharewicz gmina Czarnków, Aniela Burdajewicz gmina Trzcianka, Sebastian Bury gmina Czarnków, Arleta Flisikowska gmina Trzcianka, Kamil Flisikowski gmina Trzcianka, Magdalena Pauszek gmina Wieleń, Seweryn Przyłoga gmina Czarnków.

Słowa uznania skierowane zostały również do działaczy sportowych, którzy wspierają sportowców, organizują działalność sportową i aktywizują środowisko: Pavol Antonić, Ryszard Appolt, Marian Gapski, Bernard Kujanek, Marian Mirek, Andrzej Maciaszek, Jan Moder, Janusz Kus, Ryszard Kosicki, Roman Klewenhagen.

Całość uroczystości uświetniła Kapela Dudziarzy z Połajewa, znana z niejednej sceny muzycznej kraju i zagranicy oraz Marek Frąckowiak - dyrygent połajewskiego chóru Cecylia, który znakomitą aranżacją m.in. utworów „Wierniejsza od marzeń”, czy „Babę zesłał Bóg” u niejednego wywołał uśmiech na twarzy i wprowadził w chwilę zadumy.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Anna Fręś / Krzysztof Marcinkowski Red. Wioletta Szukajło

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki