Magdalena Grzebałkowska i jej Komeda

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 8)

 

Spod jej pióra wyszła biografia ks. Jana Twardowskiego, Zdzisława i Tomasza Beksińskich, a ostatnio słynnego, polskiego jazzmana i kompozytora Krzysztofa Komedy. W poniedziałek, 21 stycznia, Magdalena Grzebałkowska gościła w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance.

REKLAMA

„Komeda. Osobiste życie jazzu” to nie tylko biografia Krzysztofa Trzcińskiego, ale przede wszystkim wspaniale udokumentowane początki polskiej sceny jazzowej i jej wybitni twórcy. Realia PRL-u, problemy, z którymi borykali się wówczas muzycy, galeria barwnych postaci. Magdalena Grzebałkowska przeprowadziła wiele rozmów, z których stworzyła portret Komedy, nie tylko jak wybitnego twórcy i kompozytora, ale także człowieka wycofanego, będącego gdzieś obok rzeczywistości. 

Reporterka opowiedziała o pracy nad książką, gromadzeniu informacji, tworzeniu obrazu Komedy z kawałków wspomnień… Sporo miejsca w swojej opowieści poświęciła Zofii Komedowej Trzcińskiej, która była nie tylko żoną muzyka, ale także jego impresariem, osobowością bardzo silną i skomplikowaną. 

Podczas spotkania nawiązano także do „Dni Komedy”, które odbyły się w Trzciance w 2012 roku, a ich organizatorem był Bogdan Ratajczak, również obecny tego dnia na spotkaniu z autorką biografii muzyka. 

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską odbyło się w wyjątkowym czasie, bo w 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Wieczór zakończył się rozmowami czytelników z autorką oraz pamiątkowymi wpisami Magdaleny Grzebałkowskiej w książkach miłośników jej twórczości.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JN | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki