Małżeństwo podejrzane o kradzieże z cmentarza

Policjanci z Komisariatu Policji w Wieleniu dzięki informacjom przekazanym przez kryminalnych ze Szamotuł ustalili złodziei mosiężnych figurek z nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Gulczu gm. Wieleń. Małżeństwo już usłyszało zarzuty. W ręce funkcjonariuszy wpadł również paser, który skradzione elementy nagrobne sprzedawał w punkcie skupu złomu. Teraz za swoje czyny będą tłumaczyć się przed sądem.

REKLAMA

Sprawa ma swój początek 29 stycznia br., kiedy do policjantów z Wielenia zgłosili się pokrzywdzeni, informując o kradzieży dwóch mosiężnych figurek z nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Gulczu gm. Wieleń. Wartość poniesionych strat, jakie spowodowali nieznani jeszcze wtedy sprawcy, oszacowano na około 4600 złotych.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia osób odpowiedzialnych za kradzieże. Przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Dużą rolę odegrały również ustalenia operacyjne oraz informacje przekazane przez kryminalnych ze Szamotuł.

Wszystkie te działania w ostateczności doprowadziły do zatrzymania złodziei przez szamotulskich kryminalnych na terenie powiatu szamotulskiego. To 29-letnia kobieta i 26-letni mężczyzna. Jak się okazało, para była małżeństwem. Do tej pory policjanci z Wielenia przedstawili podejrzanym dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone, że w najbliższym czasie małżeństwo usłyszy ich więcej, gdyż do funkcjonariuszy zgłaszają się kolejne osoby z informacjami dotyczącymi podobnych kradzieży.

W ręce wieleńskich policjantów wpadł również 34-letni paser z Krzyża Wlkp., który po wcześniejszym pocięciu figurek, sprzedawał je w punkcie skupu złomu.

Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP Czarnków / Karolina Górzna-Kustra / fot. policja.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki