Medale Olimpijczyków z Trzcianki i Szamotuł w Otepää

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 12)

 

Aż sześć medali (dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe) wywalczyła kadra Polski podczas Europejskiego Mityngu w narciarstwie biegowym w estońskiej miejscowości Otepää. W skład mistrzowskiej ekipy narodowej weszli członkowie Olimpiad Specjalnych Wielkopolska Poznań, a wśród nich zawodnicy z Trzcianki i Szamotuł.

REKLAMA

W narciarstwie biegowym złote medale zdobyli, Radosław Sołtysiak (Olimpijczyk Trzcianka) na dystansie 1 km oraz Mateusz Pietrzak (Herkules Szamotuły) na dystansie 500m. Srebrny medal na dystansie 500 m zdobył Andrzej Fabiański (Herkules Szamotuły), brązowy medal na dystansie 3 km zdobył Krzysztof Sołtysiak (Olimpijczyk Trzcianka) oraz Konrad Skrętkowski (Herkules Szamotuły) na dystansie 1 km. Piąte miejsce na dystansie 3 km zdobył Mateusz Wawrzyniak (Olimpijczyk Trzcianka), a szóste miejsce na dystansie 500 metrów zdobył Karol Brzychczy (Olimpijczyk Trzcianka). Na koniec zawodów odbył się jeszcze bieg drużynowy 4 x 500 m. Sztafeta reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska w składzie: Wawrzyniak, Fabiański, K. Sołtysiak, Skrętkowski, zdobyła srebrny medal. Po zakończonych zawodach odbyła się uroczysta dekoracja, na którą przybył premier Estonii.

Radości w zespole nie ma końca. Zawodnicy i trenerzy Maciej Chałupka oraz Mirosław Szadkowski są niezwykle szczęśliwi i dziękują wszystkim kibicom za ściskane kciuki. 

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl | foto: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki