Międzynarodowa młodzież w Urzędzie Miejskim w Trzciance

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 17)

 

8 sierpnia br. w trzcianeckim Ratuszu gościła międzynarodowa młodzież w ramach wymiany o tytule „Long Lake Story” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Klub TSD. Obcokrajowcy z 5 krajów świata: Włoch, Hiszpanii, Gruzji, Turcji oraz Serbii przybyli do Trzcianki dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i pozostaną w Trzciance przez tydzień, biorąc udział w przeróżnych zajęciach i warsztatach.

REKLAMA

W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Trzcianki uczestnicy wymiany mieli okazję spotkać się i wysłuchać prezentacji pana Krzysztofa Zakrzewskiego właściciela firmy „ZOBAL”. Przedsiębiorca pokrótce przedstawił profil swojej działalności, historię osiągniętego sukcesu, a także powstawania Zakładu Obróbki Aluminium w Siedlisku i Trzciance. 

Kolejnym z punktów dnia było spotkanie z panem Krzysztofem W. Jaworskim burmistrzem Trzcianki. Zanim jednak do tego doszło, młodzież miała okazję chwilę porozmawiać z niespodziewanym gościem, panem Feliksem Łaszczem starostą powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz panią Dominiką Wiśniewską wiceburmistrz Trzcianki. 

Włodarz gminy opowiedział nastolatkom o najważniejszych walorach turystycznych naszej gminy, jej historii oraz planach na przyszłość. Jak podkreślił sam do niedawna organizował wymiany międzynarodowe, był czynnym wolontariuszem i zawsze chętnie angażował się w inicjatywy mające na celu łączyć często odmienne spojrzenia i kultury. Dziś chce wykorzystać nabyte doświadczenie oraz zdobyte kontakty w nowej roli, ażeby Trzcianka stała się jeszcze bardziej otwarta na świat, a każdy obcokrajowiec czuł się u nas jak w domu.To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki